Splinter Cell’in kahramanı Sam Fisher, Rainbow Six Siege’e geliyor

Splinter Cell hayranları uzun yıllardır yeni oyun hasretiyle yanıp tutuşuyor. Ubisoft beklentilere henüz yanıt veremese de, serinin ana karakteri Sam Fisher’ı popüler nişancı oyunu Rainbow Six Siege‘de konuk etmeye hazırlanıyor. Kahramanın Rainbow takımına katılacağı, teaser ile duyuruldu.

Ubisoft’un yayınladığı teaser’da karakterin tanıtımının 16 Ağustos’ta Rainbow Six Siege NA-Mini Major Finalleri’nde yapılacağı belirtiliyor. Görüntülerde Sam Fisher‘ın daha yaşlı bir şekilde karşımıza çıktığı görülüyor. Eh ne de olsa ilk Splinter Cell oyunu piyasaya sürüldüğünden bu yana 18 yıl geçti…

Sam Fisher, Operation Shadow Legacy güncellemesiyle Rainbow Six Siege’e gelecek

Splinter Cell, Sam Fisher, Rainbow Six Siege

Splinter Cell serisinin yıldızı, yakında çıkacak olan Operation Shadow Legacy güncellemesiyle oynanabilir bir operatör olarak gelecek. Bildiğiniz üzere Rainbow Six Siege’de her operatörün kendine has özellikleri var. Ancak Sam Fisher’ın hangi donanım ve kabiliyetlere sahip olduğu henüz açıklanmadı. Teaser’da ikonik gece görüş gözlüğüne vurgu yapılsa da Fisher ortaya çıktığında gözlüklerini takmıyor. Videonun sonuna doğru, kahramanın Siege’de operatör adının “Zero” olabileceğini görüyoruz.

Splinter Cell efsanesi Sam Fisher’ın Rainbow Six Siege sınırları içinde yapabileceği şeylere dair çok fazla ihtimal var. Haziran ayındaki sızıntılar, Fisher’ın duvarlara ve zemine oyuk açan ve diğer tarafı görmesini sağlayan bir donanım kullanacağını ortaya çıkarmıştı. Ayrıca yine rakibi görebilmeyi sağlayan ve hasar verebilen kameralar fırlatan bir silaha sahip olacağı görülüyordu. Sam Fisher’ın sızdırılan oynanış videosunu buradan izleyebilirsiniz (dikkatli takipçimize teşekkürler).

Önümüzdeki günlerde kahramanın oyundaki rolü hakkında hakkında daha fazla bilgi alacağız. Shadow Legacy genişlemesinin tanıtımı, 16 Ağustos Pazar günü TSİ 21:00‘de Rainbow6 Twitch kanalından izleyebilirsiniz.

Sam Fisher’ın oyuna eklenmesi heyecan verici olsa da, serinin son oyunu Splinter Cell: Blacklist‘ten bu yana 7 yıl geçti. Fisher o zamandan beri, mobil oyun Tom Clancy’s Elite Squad‘da ve bir başka Tom Clancy oyunu olan Ghost Recon Breakpoint‘te oyuncularla buluştu. Ubisoft, Splinter Cell serisinin ölmediğini öne sürse de yeni oyun beklentilerine karşılık vermedi.

Rainbow Six Siege’in Sam Fisher teaser’ı:

yorum Yap