Spider-Man’in 19 dakikalık oynanış videosu yayınlandı

Marvel’s Spider-Man 7 Eylül 2018’de yayınlanacak ve oyunun çıkmasına iki aydan daha kısa bir süre kala heyecanlı bekleyiş sürüyor. Sony ve Insomniac Games oyunu, Ani-Com & Games Hong Kong 2018 için Çin’e götürdü. Etkinlikte Insomniac’ın Topluluk Yöneticisi James Stevenson tarafından sunulan canlı bir oynanış demosu düzenlendi.

Stevenson, Spider-Man’in Kingpin’i parmaklıklar ardına koymasından bahsederek oyuna giriş yaptı. Yine de, Wilson Fisk’in adamlarının çoğu hala New York sokaklarında dolaşıyor. Daha sonra Stevenson, Fisk’in adamlarının olduğu bir çatıya tırmanarak, gizlilik ve aksiyon dolu savaşları gösteriyor.

Spider-Man ile açık dünyayı keşfedeceğiz

Adamları alt ettikten sonra, Spider-Man’in Empire State Binası’nın tepesine tırmanışını görüyoruz. New York’un üstünden manzara güzel görünüyor. Manhattan’ı keşfe çıkarken Avengers Kulesi, Oscorp Binası ve Central Park gibi yerler de dikkat çekiyor.

Spider-Man, Empire State Binası’ndan ayrıldıktan sonra, açık dünyadaki bazı etkinliklere katılmaya başlıyor. Peter’in kayıp sırt çantaları gibi koleksiyonlar dünya üzerinde yayılmış durumda.

Başka bir etkinlikte de soygun gibi suçlara müdahale ediyor. Ardından Shocker hakkında bir telefon görüşmesi geliyor ve E3 demosunda daha önce de görülen boss savaşını oynuyor.

Sinister Six‘in ana tehdit olmasının yanı sıra, hikayeyle ilgili birkaç detay daha ortaya çıktı. İpuçları, hayranların Insomniac’tan neler bekleyebileceklerini gösteriyor. Mesela, daha fazla kötünün ortaya çıkma olasılığı yakın zamanda açıklandı. Marvel’s Spider-Man gerçekten de sürprizlerle dolu olsa da, Venom‘un bunlardan biri olmayacağını biliyoruz.