Sony ve RTS, dövüş oyunları etkinliği Evo’yu satın aldı

Sony Interactive Entertainment ve Endeavor tarafından kurulan e-spor girişimi RTS, yaklaşık 25 yıldır devam eden dövüş oyunları etkinliği Evolution Championship Series’i (Evo) ortaklaşa satın aldı. Böylece Sony, dünyanın en büyük ve en eski dövüş oyunu turnuvasına sahip oldu.

RTS, Stuart Saw tarafından yönetilen yeni bir e-spor girişimi ve küresel eğlence, spor, içerik şirketi Endeavor dahil olmak üzere birçok yatırımcı tarafından destekleniyor. RTS, e-spor etkinlik yönetimi, marka ve geliştirici danışmanlığı ve sektördeki uzmanlığı ile Sony için ideal bir ortak. Etkinliğin kurucularından Tom ve Tony Cannon kardeşler, dövüş oyunları etkinliğinin topluluğunu ve büyüme potansiyelini desteklemeye devam etmek için danışmanlık rolüne geçecek.

Evo, Sony ve PlayStation için önemli bir adım olacak

Evo, dövüş oyunları etkinliği

Sony, Evo’yu satın alarak etkinliğe küresel erişimi, topluluğu ve hayran etkileşimini artırmayı hedefliyor. Ayrıca geniş ölçekli turnuvalar özellikle PlayStation için önemli bir adım. Evo, 6-8 Ağustos 2021 ve 13-15 Ağustos 2021 tarihlerinde Evo Online olarak geri döncek. Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Latin Amerika bölgelerindeki oyuncular, Tekken 7, Street Fighter V: Champion Edition, Mortal Kombat 11 Ultimate ve Guilty Gear gibi en popüler dövüş oyunlarında yarışacak.

Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan açıklamada, “Kolektif ekibimiz tek bir misyona odaklandı: Dövüş oyunu topluluğu için Evo’nun güvenilirliğini korumak, turnuvayı büyütmek, etkinlikleri ve yayınları her zamankinden daha eğlenceli, ilgi çekici ve erişilebilir kılmak için hayranlarımızla birlikte yaratıcı yollar bulmak. Evo, özünde her zaman olduğu gibi kalacak. Farklı ülkelerden dövüş oyunu hayranlarını birbirine bağlayan, becerilerini test etme ve yeni arkadaşlıklar kurma şansı veren açık formatlı bir yarışma olacak.” ifadelerine yer veril.

PlayStation için Evo, dövüş oyunu topluluğunun ve e-spor girişimlerinin büyümesini teşvik etmek ve konsollarda rekabetçi oyuncuları geniş çapta destekleme yolunda atılan adımlardan biri olacak. Oyuncular 2020 yılında PlayStation’daki dövüş oyunlarında 1.1 milyar saatten fazla zaman geçirdiler. Sony, oyuncuların her seviyede rekabet etmelerinin önündeki engelleri yıkmaya ve onlara becerilerini sergilemeleri için sınıfının en iyisi, küresel bir platform sunmaya kararlı olduğunu belirtiyor.

Konsol devi ayrıca Evo’yu güvenli bir ortam haline getirmeye çalışacak ve etkinliği PlayStation için öncelikli hale getirecek. Geçen yıl etkinliğin kurucu ortağı ve CEO’su Joey Cuellar’ın pedofili ve cinsel istismar ile suçlanmasının ardından Evo Online iptal edilmişti. İptalin sebebi koronavirüs salgını olarak açıklanmıştı. Evo artık PlayStation’a ait olsa da, turnuva tüm oyunlara ve platformlara açık kalacak.

Evo 2021 hakkında önümüzdeki haftalarda ve aylarda daha fazla açıklama gelecek. Sony’nin turnuvaya katkısının ne ölçüde olacağını merakla bekliyoruz.

yorum Yap