Sony, PSN mesajı hatasını sistem güncellemesiyle çözecek

Dün Reddit ve ResetEra kullanıcılarının karşılaştıkları PSN mesaj sorununu bildirmiştik. PlayStation Network üzerinden gelen mesaj, konsolların kilitlenmesi ile sonuçlandı ve kullanıcıları fabrika ayarlarına sıfırlamaya zorladı. Konsolu kullanılamaz hale getiren mesaj sadece hedeflenen hesabı etkilemesine karşın, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi sabit sürücünün silinmesi anlamına geliyor. Haliyle gözler Sony’nin üzerindeydi.

Sony’den açıklama geldi

Sorun hakkında bildirimlerin artmasıyla, Sony sonunda açıklama yaptı. Şirket: “Durumun farkındayız ve bu sorunu çözmek için bir sistem yazılımı güncellemesi planlıyoruz.” diyerek sorunu çözeceğini belirtti.

PSN mesajı

Daha önce de bahsedildiği gibi, bu sorunların büyük kısmı dereceli çok oyunculu oyunlardaki maçlar sırasında gerçekleşti. Ancak, sorun yaşamıyor olsanız önlem almakta fayda var.

[Ayarlar] > [Hesap Yönetimi] > [Gizlilik Ayarları]> [Kişisel Bilgiler | Mesajlaşma] yolunu izleyerek mesaj alınabilecek kişiler kısmını Sadece Arkadaşlar veya Hiç Kimse yaparak cihazınızı koruyabilirsiniz.

Sony‘nin bir sonraki sistem yazılımı güncellemesi için takipte ve güvende kalın.

yorum Yap