Sony’nin PS5 Pro üzerinde çalışıyor olabileceğini gösteren patent

PlayStation 5 geçtiğimiz haftalarda oyuncularla buluştu. Ancak Sony tarafından kaydedilen yeni bir patent, şirketin ileriye dönük planlar yaptığını gösteriyor olabilir. Konsol devi, PS4 neslinde olduğu gibi geliştirilmiş özellikler sunan PS5 Pro üzerinde çalışıyor olabilir.

Konsol üreticileri önceki nesilde PS4 Pro, Xbox One X, Nintendo 3DS dahil gibi daha güçlü varyantlar sundu. Sony, PS4’ten yaklaşık 3 yıl sonra PS4 Pro‘yu piyasaya sürmüş ve oyunculara 4K görüntü işleme, geliştirilmiş PlayStation VR teknolojisi ve yükseltilmiş GPU gibi özellikler sunmuştu. PS5 Pro da tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap veren bir model olarak gelebilir.

Önümüzdeki yıllarda yükseltilmiş özelliklere sahip PS5 Pro gelebilir

playstation 5, ps5

Sony, geçmişte PS5 Pro’nun ihtimaller dahilinde olduğunu belirtti ancak şirket uygulama aşamasına yaklaşıyor olabilir. Konsol devinin, Free Patents Online sayfasında PS5 Pro için olduğu tahmin edilen bir patent başvurusunda bulunduğu keşfedildi. Patentte listelenen açıklamalara göre donanım, “hafif” bir sisteme kıyasla “yüksek kaliteli” bir konsol olarak tasarlanıyor. Ayrıca üst düzey olarak tanımlanan sistem, daha fazla bellek içerebiliyor ve bulut teknolojisini kullanarak oyunları optimize edebiliyor.

Patentte yer alan teknoloji, yükseltilmiş bir PS5 sistemi gibi görünüyor. Sony yeni nesil lansmanında standart disk sürücülü ve dijital versiyon ile karşımıza çıktı. Ayrıca kullanıcılara tek renk seçeneği sundu. Önümüzdeki yıllarda yükseltilmiş ve daha fazla renk seçeneği olan bir konsol gelebilir. Yıllar geçtikçe kullanıcıların artan ihtiyaçları PS5 Pro konsolunu gerçeğe dönüştürebilir. Sony’nin patentine buradan ulaşabilirsiniz.

Sony‘nin PS5 ile yaptığı atılım donanım ve oyun tarafında etkileyiciydi. PS5 Pro’da ne tür geliştirmelerin yapılabileceğini şimdiden merak ediyoruz. Yine de konsol devi şu anda yeni donanımına odaklanıyor ve yükseltilmiş bir versiyonun gelmesi birkaç yıl alacaktır.

yorum Yap