Sony, PS4 sisteminden Facebook entegrasyonunu kaldırdı

PlayStation 4’ten Facebook’a ekran görüntüleri veya oyun videoları paylaşmayı sevenler için beklenmedik kötü bir haber geldi. Sony, popüler sosyal medya platformunun PS4 entegrasyonunu kaldırarak Facebook desteğini tamamen sonlandırdı. Yani artık kupa etkinliklerini paylaşma ve Facebook üzerinden arkadaş bulma gibi özellikler artık mevcut değil.

Duyuru Sony’nin PlayStation Destek sayfasından geldi ve herhangi bir uyarı yapılmadı. Bu durum bazıları için büyük bir eksik gibi görünmese de, Facebook’ta paylaşım yapmayı seven PS4 oyuncularının canını sıkacaktır. Bir diğer sorun da Facebook’tan alınan profil resimleri oldu. Facebook entegrasyonunu PS4 profilini oluşturmak için kullanan herkesin Avatarını değiştirmesi gerekecek… İşte Sony’nin resmi duyurusu:

7 Ekim 2019’dan itibaren Facebook entegrasyonu PS4 sisteminde desteklenmeyecek. Bu değişiklik Facebook’un oyun oynama, kupa etkinliği ve arkadaş bulma özelliğini kullanma gibi paylaşma özelliklerini içeriyor. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Sizin için şu anlama geliyor:

  • PlayStation 4’ün paylaşım özellikleri aynı kalacak ancak Facebook artık ekran görüntülerini, videoları, müzikleri, kupa ayrıntılarını veya oyun yayınlarına bağlantıları paylaşacak bir platform olarak sunulmayacak.
  • Kullanıcılar artık Facebook hesaplarını PlayStation Network hesaplarına bağlayamayacaklar. Bu, Arkadaş Listesinde Facebook’tan arkadaş ekleme gibi özelliklerin kaldırılacağı anlamına geliyor.
  • Facebook’tan içe aktarılan profil resimleri artık kullanılmayacak. PlayStation arkadaşlarınızın sizi tanıması için yeni bir resim seçmenizi öneririz. PS4’teki profil resminizi değiştirmek için Avatar veya bir resim kullanabilirsiniz.

Sony, Facebook entegrasyonunun neden bu kadar ani kaldırdığı konusunda henüz açıklama yapmadı. Sebebi kullanıcıların PS4‘ün Facebook özelliklerine ilgi göstermemesi veya iki şirket arasında bir pürüz olabilir. Sony bu noktada açıklama da yapmayabilir çünkü Facebook özellikleri daha önce Ocak 2016’da PlayStation 3 ve PS Vita için benzer bir şekilde kaldırılmıştı.

PS4 konsoluna özel tüm haber ve güncellemelere buradan erişebilirsiniz.

Yorumları Göster (1)