Sony, PlayStation 5 konsollarını göndermeye başladı

PlayStation 5 ilk olarak 12 Kasım’da belirli bölgelerde piyasaya sürülecek. Sony, yeni nesil konsolları lansman öncesinde alıcılara göndermeye başladı. PS5’i doğrudan PlayStation aracılığıyla satın alan ABD’deki bazı kullanıcılar, gönderileri için onay e-postaları aldıklarını bildirdi. PS5 teslimatları ülkede FedEx aracılığıyla yapılıyor.

Teslimatlar alıcı imzası gerektirecek ve güvenli şekilde müşterilere teslim edilecek. Sony, FedEx’e PS5 konsollarını piyasaya sürüldüğü gün teslim etme talimatı verdi. Yani konsolların erken teslim edilme ihtimali yok. E-posta ayrıca müşterileri teslimatların salgın süreci nedeniyle 3 güne kadar gecikebileceği konusunda uyarıyor.

PlayStation 5 gönderimleri

Sony, artan PlayStation 5 talebine karşı önlemler alıyor

Sony, geçtiğimiz hafta yaptığı duyuruda, PlayStation 5 konsollarının COVID-19 nedeniyle lansman gününde mağazalarda satılmayacağını belirtmişti. Salgın sürecinde oyunlara ve konsollara olan talep arttı. Şirket bu nedenle müşterilerin mağazalara akın ederek kalabalık oluşturmalarının önüne geçmek istiyor. Dünya çapındaki bazı perakendeciler, PS5’i 2021 yılına kadar mağazalarda satmamaya karar verdi ve sadece çevrimiçi satışa sundu.

Sony’nin Kıdemli İletişim Direktörü Sid Shuman, PlayStation Blog’da yaptığı açıklamada, “Lansman gününde konsollar mağazalardan satın alınamayacak. Lütfen PS5 konsolu alma umuduyla lansman gününde yerel satıcıların önünde sıraya girmeyi planlamayın. Güvende olun, evde kalın ve siparişinizi çevrimiçi verin.” ifadelerine yer vermişti.

PlayStation 5 ilk olarak 12 Kasım’da ABD, Japonya, Avustralya, Kanada, Meksika, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de satışa sunulacak. Ardından 19 Kasım’da Türkiye de dahil olmak üzere diğer bölgelere gelecek. PS5 ülkemizde ilk olarak disk sürücülü modelle piyasaya sürülecek ve 8.299 TL fiyat etiketiyle satılacak. Digital Edition modeli, önümüzdeki yıl çıkacak.