Sony, CES 2021’de birçok PS5 oyununun çıkış tarihini onayladı

Sony, Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2021 sunumu sırasında bazı PlayStation 5 oyunlarının çıkış tarihlerini doğruladı. Konsol devi, söz konusu oyunların birçoğunu daha önce PS5 Showcase etkinliklerinde göstermişti ve artık çıkış tarihlerine dair daha net bir zaman aralığı sunuyor.

Bethesda’nın yeni oyunu Ghostwire: Tokyo Ekim 2021’de, Square Enix’in merakla beklenen aksiyon-macera oyunu Project Athia Ocak 2022’de gelecek. Capcom tarafından geliştirilen Pragmata ise 2023’te piyasaya sürülecek. Ghostwire: Tokyo ve Project Athia, konsolda sınırlı süre için PS5’e özel olacak. Diğer yandan Capcom’un PS5, Xbox Series X/S ve PC’de yayınlayacağı Pragmata, ilk olarak 2022 yılına planlanmasına rağmen bir yıl ertelendiği görülüyor.

PS5 oyuncuları, 2021 boyunca birinci parti oyunlara doyacak

Horizon Forbidden West

Sony, Returnal‘ın 19 Mart 2021’de geleceğini açıklarken, Kena: Bridge of Spirits‘in bu yıl Mart ayında piyasaya sürüleceğini doğruladı. Solar Ash Haziran 2021’de, Little Devil Inside Temmuz 2021’de ve Stray ise Ekim 2021’de piyasaya sürülecek. Diğer yandan heyecanla beklenen birinci parti oyunlar; Ratchet & Clank: Rift Apart, Horizon Forbidden West, God of War: Ragnarok ve Gran Turismo 7 2021 yılında oyuncularla buluşacak.

Sony Corporation Başkanı ve CEO’su Kenichiro Yoshida, Sony’nin teknolojisiyle yaratıcılığın sınırı olmadığını belirtti. Ayrıca Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan ise, “Topluluğumuz daha önce hiç olmadığı kadar birbirine bağlı ve hiç olmadığı kadar çeşitli. Topluluğumuzu oluşturan farklı bakış açılarını kutluyor ve kucaklıyoruz.” şeklinde konuştu.

Sony, yeni nesil PS5 konsolunun yanı sıra, 360 Reality Audio Creative Suite, Xperia 5 II 5G akıllı telefon, Crystal LED ekran, uzamsal gerçeklik ekranı, “Airpeak” drone ve çok daha fazlasını içeren yenilikçi teknolojilerini CES 2021 dijital etkinliğine taşıdı.