SIE Başkanı Jim Ryan: PS5, nesiller arası gerçek bir sıçrama

PlayStation 5 resmi olarak Kuzey Amerika, Japonya, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de piyasaya sürüldü. Türkiye de dahil olmak üzere diğer bölgeler, yeni nesil konsola 19 Kasım‘da kavuşacak. Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, PS5 lansmanına özel olarak bir mesaj yayınladı.

Jim Ryan, PlayStation Blog üzerinden yayınladığı mesajda yeni nesil konsolun oyuncularla buluşmasını kutlayarak, topluluğa sabrı için teşekkür etti. Ryan, PS5’in nesiller arası gerçek bir sıçramayı temsil ettiğini belirtti ve Sony’nin vizyonunun oyuncuları ve geliştiricileri heyecanlandırmak olduğunu ekledi. COVID-19, geliştirme sürecine engel olsa da PS5’in lansmanı şirket için yüreklendirici bir adım oldu.

Jim Ryan’ın PS5 lansmanına özel mesajı:

Ne yıl ama. Bizi desteklediğiniz ve size karşı dürüst olmamızı sağladığınız için hepinize gönülden teşekkür etmek istiyorum. Sizlerin yaptığımız her şeyin tam merkezinde olduğunuzu söylerken aslında tüm Sony Interactive Entertainment ailesi adına konuşuyorum.

Hem oyuncuları hem de geliştiricileri heyecanlandırmak için tasarlanmış gerçek anlamda yeni nesil bir konsol sunma vizyonumuzda asla tereddüt etmedik. Ayrıca oyuncuların ve basının, sosyal mesafenin olduğu bir dünyada DualSense kablosuz kontrol cihazının dokunsal geri bildirimi veya sürükleyici 3D ses teknolojisi gibi yeni nesil özellikleri deneyimlemesinin neredeyse imkansız olacağını biliyorduk. Ancak bu akşamdan itibaren bazı bölgelerdeki oyuncular PlayStation 5 konsollarını ilk kez açmaya ve bu yenilikçi özelliklerin tadına varmaya başlayacak. Sony Interactive Entertainment olarak hepimiz için yüreklendirici ve mütevazı bir an.

Kuzey Amerika, Japonya, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de lansman başlıyor ve bu, küresel lansmanın sadece ilk adımı. PS5, 19 Kasım’da dünyanın geri kalanına yayılacak ve herkese ulaşması için sabırsızlanıyorum. PS5, nesiller arası gerçek bir sıçramayı temsil ediyor ve önümüzdeki yıllarda oyun deneyimini sonsuza dek değiştireceğinden emin olabilirsiniz. Yalnızca ultra yüksek hızlı SSD, birçok PS5 oyununun sunduğu artan gerçeklik ve performansta değil, oyunların geliştirilme ve oynanış şeklinde de devrim yaratacak. Ve elbette DualSense kablosuz kontrol cihazı da var.

Heyecan verici bir zaman ve burada bizimle olduğunuz için çok minnettarız. Bize güvendiğiniz ve sabırlı olduğunuz için teşekkür ederiz. PS5’i sizler için yarattık ve Ken Kutaragi ilk PlayStation’ı tasarladığından beri stratejimizin merkezinde oldunuz. Bugün sadece şunu söylemek istedim: Teşekkür ederim. Yeni nesil oyunların şafağında sizlere teşekkür ederim.

PlayStation 5 önümüzdeki hafta, 19 Kasım’da, disk sürücülü versiyonu ile ülkemize gelecek ve 8.299 TL fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Digital Edition modeli ise önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek. PS5 için gelecek tüm haber ve duyuruları buradan takip edebilirsiniz.