Shuhei Yoshida'ya göre PS VR büyümeye devam edecek

Shuhei Yoshida'ya göre PS VR büyümeye devam edecek
PlayStation VR ilerlemeye ve daha büyük bir kitleye ulaştıkça daha etkileyici deneyimler sunmaya devam ediyor. Son dönemde Blood and Truth, Firewall Zero Hour ve Astro Bot Rescue Mission gibi oyunlar oldukça beğeni topladı. PS VR dünya...

PlayStation VR ilerlemeye ve daha büyük bir kitleye ulaştıkça daha etkileyici deneyimler sunmaya devam ediyor. Son dönemde Blood and Truth, Firewall Zero Hour ve Astro Bot Rescue Mission gibi oyunlar oldukça beğeni topladı. PS VR dünya çapında 4 milyondan fazla satarak başarısını artırımaya devam ediyor. Ancak SIE Worldwide Studios başkanı Shuhei Yoshida VR'ın tam potansiyeline ulaşmadan önce uzunca bir yolu olduğunu düşünüyor. Sonuçta hayatımıza gireli sadece üç yıl oldu ve Yoshida'ya göre VR geliştiricileri hala nasıl en iyi oyunu yapabileceklerini öğreniyor.

SIE Worldwide Studios başkanı PS VR hakkındaki olumlu görüşlerini şöyle açıkladı:

"Donanım deneyiminin VR deneyimini iyileştireceğini düşünüyorum. VR'ın, hatta uzun zamandır oyun yapan şirketlerin bile öğrenecek çok şeyi var. VR'a başlar başlamaz bunu fark ettim. Çok şey öğrenmem gerekiyordu çünkü normal TV oyunlarıyla yapamıyordum. Tehlike için birçok yönlendirmeye sahip olmak zorundaydık, ancak geliştiricinin zekasıyla bunu nasıl yapacağımızı görebildik ve VR bize insanın yeteneklerinin ne olduğunu ve 3 yıl sonra bu bilincin arttığını düşündürüyor."

Yoshida daha iyi donanımların VR deneyimini geliştireceğine de dikkat çekiyor. PS5 artık ufukta ve platformdaki birçok oyunda görsel bir gelişim göreceğiz. PS5'in şimdiki PS VR gözlüklerinin yanı sıra PS4 oyunlarını destekleyeceğini biliyoruz. Donanımın yalnızca gelecekteki oyunların değil, mevcut oyunların performansını nasıl etkileyeceğini de merakla bekliyoruz

Diğer yandan PS VR etkileyici bir teknoloji olsa da geliştirilmesi gereken çok fazla alana sahip. Özellikle kablo karmaşası sıkça karşılaşılan bir problem ve görselleri oluşturmak için harcadığı güç nedeniyle oyunlarda hala performans düşüşü olabiliyor. Ancak PS VR'ın geleceği parlak görünüyor ve Shuhei Yoshida gibi Sony'nin önemli isimleri platforma güveniyor.

PS VR hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce gelecekte daha başarılı konuma gelebilir mi? Yorumlarda fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Kaynak: Wccftech