Seagate’ten PlayStation 4’e özel harici harddisk!

Seagate ve PlayStation, PlayStation 4 için resmi lisanslı bir harici harddisk piyasaya sürmek için bir araya geldi. Artık PS4 konsolunuza yeni oyun indirmek istediğinizde sildiğiniz oyunlar için üzülmeyeceksiniz. PS4 için Seagate Game Drive, oyuncuları PS5 gelene kadar rahat ettirecek ve 1 TB, 2 TB ve 4TB ek depolama seçenekleri sağlayacak.

Seagate Game Drive, PlayStation 4‘e özel olarak optimize edildi ve testleri yapıldı. Kurulum ve biçimlendirme için yalnızca Oyun Sürücüsünü USB girişine takmanız ve konsolunuzun geri kalan işlemleri halletmesi için birkaç dakika beklemenizi gerekecek. Taşınabilir HDD’yi arkadaşınızın konsolunda oynamak için de kullanabilirsiniz. Oyunlarınıza erişmek için sadece PSN hesabınıza giriş yapmanız yeterli. İşte Seagate tarafından sunulan kısa bilgilendirme:

  • PS4, Game Drive diskinizi tanır ve hızlı bir şekilde sizi kuruluma yönlendirir. 3 dakikadan daha kısa bir sürede diski kullanmaya başlayabilirsiniz
  • Tıpkı PS4 sisteminin dahili diskinden oynuyormuş gibi tam gaz oyun
  • Tüm PS4 modelleriyle çalışacak şekilde optimize edildi (4.50 veya üstü sürümler gerektirir)
  • Oyunlarınızı arkadaşınızın PS4 sisteminde oynamak kolay (not sürücüye bir içerik yüklendiğinde yalnızca içeriği transfer eden hesaptan erişilebilir)
  • Tak ve çalıştır; ek kablo gerektirmez
  • Prize takmanız gerekmez – USB destekli

Özellikle 500 GB’lık PlayStation 4 kullanıcıları için artık harici bir sabit disk gerekebilir. Günümüzde oyunlar 100 GB’a varan boyutlarda ve oyun yüklemek genel olarak silmeyi gerektiriyor… Seagate ve Sony‘nin bu girişimi birçok kullanıcıyı sevindirecektir.

yorum Yap