Rust Geliştiricisi Ölüm Tehdidi Nedeniyle Etkinliği İptal Etti

Rust geliştiricisi Facepunch Studios, önümüzdeki hafta San Francisco’da bir kafede etkinlik gerçekleştirmeyi planladı. Bu noktada küçük etkinlik ölüm tehdidi nedeniyle iptal oldu. Buluşma, 2023 Oyun Geliştiricileri Konferansı yakınında yapılacaktı. Facepunch tarafından konferans katılımcıları ve hayranlarının Rust ekibiyle tanışmasına fırsat vermişti. Bir e-posta alışverişinde Rust yapımcısı Alistair McFarlane, PC Gamer’a hayatta kalma oyununun geliştiricileri için tehditlerin sıradan olduğunu söyledi.

rust-gelistiricisi-olum-tehdidi-nedeniyle-etkinligi-iptal-etti

“Rust geliştiricileri için tehditler sıradan”

Alistair McFarlane açıklamasında önemli noktalara değindi. Bu noktada, “Topluluğun karşı karşıya olduğu personel, her gün tehdit görüyor.” dedi. Tipik olarak beğenmedikleri değişikliklere sosyal medyada saldıran oyunculardan geliyordu. McFarlane ayrıca hile yapanlara ve kullanıcılara bir taciz ve tehdit kaynağı olarak işaret etti. McFarlane ayrıca bazı durumlarda personel üyeleri ve ailelerinin doxxing nedeniyle kişisel bilgilerini değiştirmek zorunda kaldığını belirtti. Bunun da akıl sağlıklarına genellikle ağır zarar verdiğini söyledi.

rust-gelistiricisi-olum-tehdidi-nedeniyle-etkinligi-iptal-etti

Gelecek haftaki etkinliğin yeri halka duyurulmuştu. Öldürme tehditlerinin ardından stüdyo, bunu yapmanın çok büyük bir güvenlik riski oluşturacağına karar verdi. Buna ek olarak, personel için çok fazla endişeye neden olacağını düşündü. Facepunch, planlandığı gibi GDC’ye katılmaya devam ediyor. Buluşmaya gitmeyi planlayanların bunun yerine e-posta ile iletişime geçebileceklerini söyledi.

Sizler Rust hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

yorum Yap