Rockstar, GTA 6 çıkış tarihi söylentilerini yalanlandı!

Grand Theft Auto Online’da bazı oyunculara ısrarla çıkan ve Grand Theft Auto 6‘nın 2019’da çıkacağını belirten bir mesaj olmasına rağmen, Rockstar GTA 6 için çıkış tarihinin açıklanmadığını belirtti.

Rockstar’ın Twitter’daki resmi destek hesabı kısa bir süre bir kullanıcıya; “Bu, modların kullanımıyla yapılan bir aldatmaca. Rockstar Games’den resmi bir mesaj veya açıklama değil” diyerek yanıt verdi.

GTA 6 GTA Online mesajı

GTA Online’daki GTA 6 mesajı ortalığı karıştırdı!

Söz konusu mesaj, birçok GTA Online oyuncusunun Rockstar destek web sitesine giderek, oyunun mini haritasının üzerindeki kullanıcı arayüzünde düzenli olarak görünen mesajı sorgulamasına sebep olmuştu. Mesajda: “GTA 6 Coming 2019” yazıyordu ve oyuncuları Rockstar’ın resmi web sitesine giden bir bağlantıya yönlendirip, hakkında hiçbir şey göstermiyordu.

Grand Theft Auto 6‘nın bir süredir geliştirilmekte olduğu söylense de, Rockstar Games oyun hakkında resmi olarak bir açıklamada bulunmadı. GTA 5, 2013 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana 95 milyonun üzerinde satış yaptı ve GTA 6’nın birkaç sene içinde gelmesi muhtemel.

Bir diğer söylenti ise GTA 6’nın PlayStation 5 ile birlikte çıkacağı. Aslına bakılırsa oyunun PS5 hedeflenerek çıkması daha fazla platforma yayılmak adına mantıklı bir seçim olabilir. Zira konsolun çıkışı için yapılan tarihler çok da uzak değil. Ancak yine de resmi açıklama gelene kadar beklemekte fayda var

Rockstar şu anda 26 Ekim’de piyasaya çıkacak olan Red Dead Redemption 2 üzerinde çalışmakla meşgul ve şimdilik GTA 6 ile fazla ilgilenebileceğini sanmıyoruz.

yorum Yap