Rockstar’ın Agent markası artık kullanımda değil

Rockstar‘ın ilk kez PlayStation’ın E3 2009 konferansında ortaya çıkan “Agent” markası aradan geçen yaklaşık 10 yılın ardından artık kullanımda değil. Bu durumun sebebi yayıncı Take-Two Interactive’in ticari markadan vazgeçilmesi.

19 Kasım 2018’de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO), Agent markasının durumunu güncelledi. Güncellemeye göre, marka artık aktif değil. Durum güncellemesinde USPTO şunları kaydetti: “Ödenek Bildirimi yayınlandıktan sonra herhangi bir Kullanım Beyanı veya Uzatma Talebi zamanında bildirilmediği için kullanımıyor.”

Rockstar Agent Markası

Agent markası en son 2016’da E3 etkinliğinden haftalar önce yenilendi. Yapılan yenileme, zamanlamadan dolayı yeni oyunun açıklanacağı beklentilerine sebep olmuştu. Ancak ne Rockstar, ne de Take-Two oyunun hala gelişmekte olup olmadığına dair bir açıklama yapmamıştı.

Sony, 2007 yılındaki tanıtımlarında Agent’ın tek oyunculu gizlilik tabanlı aksiyon oyunu olacağını duyurdu. Bu süre zarfında oyunun Rockstar Games tarafından PlayStation 3’e özel olarak geliştirildiği biliniyordu. Ardından resmi açıklama E3 2009’da geldi. İsim ve logonun gösterilmesi takipçileri heyecanlandırdı.

Agent, 1970’lerin sonlarına doğru Soğuk Savaş döneminde geçen casusluk macerası olarak düşünülüyordu. Aslına bakılırsa bu Rockstar için değerlendirmeye değer bir tema olarak görünüyordu, ancak ne yazık ki umutlarla beraber tarih oldu.

yorum Yap