Rocket League’in ücretsiz olacağı tarih açıklandı

Rocket League, 2015’te çıktığından bu yana konsollarda ve PC’deki en popüler çevrimiçi çok oyunculu oyunlardan biri haline geldi. Başlangıçta ücretli bir oyun olarak piyasaya sürülmüş olsa da, Psyonix’in Epic Games tarafından satın alınmasının ardından değişim başladı. Popüler araba futbolu, önümüzdeki haftadan itibaren oynaması ücretsiz olacak.

Geliştirici Psyonix, Rocket League’in 23 Eylül’den itibaren tüm platformlarda ücretsiz olacağını duyurdu. Oyunun ücretsiz formata geçişinden önce, yarın yeni bir güncelleme yayınlanacak. Güncellemeyle birlikte Epic Games hesabı aracılığıyla çapraz ilerleme desteği, Legacy öğeler, ek güncellemeler ve bazı değişiklikler gelecek.

Rocket League, ücretsiz olmasıyla birlikte yeni içerikler alacak

Rocket League İlerleme Güncellemesi

Rocket League, oynaması ücretsiz olarak yeni içerikler almaya hazırlanıyor. Yarın gelecek olan güncelleme, ücretsiz sürümün temelini oluşturacak oyuncuların seveceği yeni özellikler ve iyileştirmeler getirecek. İşte güncelleme ve yeni sürümle birlikte gelecek içerikler.

Rekabetçi Turnuvalar

Rocket League’e ücretsiz olmasının ardından Rekabetçi Turnuvalar gelecek. Bu ücretsiz Turnuvalara kendi başınıza veya benzer seviyelerdeki 32 takımlı gruplardan birine üç kişilik bir kadro ile dahil olabileceksiniz. İyi performans göstererek Turnuva Kredileri kazanabilecek ve bunları Rekabetçi Turnuvalarda elde edebileceğiniz yeni öğeler için kullanabileceksiniz. Her gün yeni turnuvalara katılabileceksiniz.

Oyun Genelinde Zorluklar

Rocket League ücretsiz sürümü eşya ve XP kazanmak için tamamlayabileceğiniz Zorluklarla gelecek. Tüm oyuncular üç adet Haftalık Görev alırken, Rocket Pass Premium sahipleri her hafta üç ek Görev alacak. Ayrıca, daha iyi ödüller veren ve tüm sezon boyunca yayınlanacak Sezonluk Görevler de olacak.

Platformlar arası ilerleme

Rocket League oyuncuları güncelleme yayınlandıktan sonra ilerlemelerini diğer platformlara taşıyabilecek. Yarın yayınlanacak olan hesap bağlama sayfasında Epic Games Hesabınıza giriş yapın ve platformlarınızı bağlayarak en yüksek Rütbe ve XP seviyesine sahip olduğunuz birincil platformunuzu seçin. Ardından Rocket League oynadığınız her platforma envanterinizi, Rekabetçi Sıralamanızı, XP Seviyenizi ve Rocket Pass ilerlemenizi götürebileceksiniz.

Sezon 1 ve yeni Rekabetçi Rütbeler

Rocket League’in ücretsiz olmasının ardından Rekabetçi Sezonlar, Rocket Pass ve Rekabetçi Turnuvalar gelecek. Her şey Sezon 1’in 23 Eylül’deki lansmanıyla başlıyor. Sezon aynı zamanda yeni Rekabetçi Rütbeler getirecek, bu yüzden yeni zirvelere hazır olmalısınız.

Rekabetçi sıralamalara yeni Rütbeler eklenecek. Lansmanda Grand Champion, Grand Champion I, Grand Champion II ve Grand Champion III olacak. Ardından Grand Champion’un üzerine yepyeni bir sıralama olan Supersonic Legend gelecek.

Rocket League, ücretsiz olmasının ardından Steam mağazasından kaldırılacak. Ancak oyuna Steam’de sahip olanlar aynı şekilde oynamaya devam edebilecek. Ücretsiz sürüm, PS4 kullanıcıları için PlayStation Plus, Switch kullanıcıları için Nintendo Switch Online gerektirmeyecek

Rocket League ücretsiz sürümü için yayınlanan sinematik fragman: