Rick and Morty’li PlayStation 5 reklamı yayınlandı

PlayStation 5 sonunda hayatımıza girdi ve biraz sorunlu bir başlangıç yapsa da yeni nesil özellikleriyle neler sunacağı heyecanla bekleniyor. Diğer yandan konsolun tanıtımları lansman sonrasında da hız kesmeden devam ediyor. Sony ve Adult Swim, popüler animasyon dizisi Rick and Morty ile 30 saniyelik bir PS5 reklamı için ortaklık kurdu.

Reklamda Rick ve Morty, oturma odasında karşımıza çıkıyor. Rick elindeki paraları sayarken Morty, PlayStation 5’in yanında duruyor. Ardından Rick, Morty’ye tanıtımı yapmasını söylüyor ve karakter bazı PS5 özelliklerini sıralamaya başlıyor. Anlaşılan Sony, ikiliyi reklamda oynatmak için yüklü bir ödeme yapmış.

Rick and Morty ile PlayStation 5 tanıtımı:

Morty, sehpa üzerinde dikey olarak duran PlayStation 5’i işaret ederek, “Bu PlayStation 5. Gerçekten hızlı. Süper hızlı. Mesela, yükleme ekranları çok daha az, biliyor musunuz?” diyerek konsolun SSD sürücüsüne dikkat çekiyor. Rick’e göre Sony, PS5’in hızından özellikle bahsetmelerini istedi çünkü hızlı yükleme süreleri şirket için önemliydi.

Ardından Rick, DualSense‘in özelliklerini de anlatmasını istiyor ve Morty, kontrol cihazının dokunsal geri bildiriminden ve tetiklerdeki uyarlanabilir dirençler bahsediyor. Morty, tanıtım sırasında konsolun önüne geçmesiyle Rick’ten uyarı alıyor. Elbette reklamda ürünü öne çıkarmak önemli. Morty ise PS5 tanıtımının sıkıcı olduğunu ve konsolun zaten havalı göründüğünü belirtiyor. İkilinin kendine has üslubunun reklamı eğlenceli hale getirdiği kesin.

Rick and Morty reklamı Sony’nin PlayStation 5 için yaptığı ilk iş birliği değil. Şirket, yeni konsolun tanıtımları için kısa süre önce Amerikalı rapçi Travis Scott ile ortaklık kurmuştu.

yorum Yap