Resident Evil Village’ın ikinci demosu PSN’de keşfedildi

Capcom, bir sonraki Resident Evil Village tanıtımının 15 Nisan’da yapılacağını duyurdu. Görünüşe göre etkinlik sırasında hayatta kalma korku oyununun ikinci demosu yayınlanacak. Demo sürümü hakkında bazı bilgileri ortaya çıkaran dosyalar PSN’de keşfedildi.

Capcom, Ocak ayında yayınladığı Maiden demosununun ardından ikinci demonun geleceğini açıklamıştı. MP1st, Resident Evil Village’ın yeni demosunun PSN’e yüklendiğini ortaya koydu. Demo sürümünün arka ucuna ABD, Avrupa, Japonya ve Asya için stok kodları eklendiği bildirdi. Oynananışa odaklandığı belirtilen yeni demo, PSN bilgilerine göre yaklaşık 10 GB boyutunda olacak.

Resident Evil Village demosundan görüntü dosyaları ortaya çıktı

Resident Evil Village demosunun açılış ekranı ve PlayStation Vita ile uzaktan oynatma işlevi için olduğu düşünülen kontrol şeması görüntüleri de ortaya çıktı. Ek olarak, ana ekran temasını içeren bir müzik dosyası ortaya çıkarıldı. İşte oyuncuları açılış ekranında karşılayacak olan görsel:

Resident Evil Village

Ve PS Vita için olduğu düşünülen uzaktan oynatma kontrol şeması:

Resident Evil Village demo, kontrol şeması

Oyunun ana temasına bağlı müzik dosyasından daha fazla ayrıntı ortaya çıkmadı. Ancak demo artık birden fazla bölge için yükleniyor ve bu da yakında yayınlanacağı anlamına geliyor. Muhtemelen Capcom, önümüzdeki hafta gerçekleştireceği tanıtım etkinliğinde yeni demoyu oyuncularla buluşturacaktır. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlk demoda Maiden adlı bir karakter; karanlık, nemli bir zindanda uyanıyor ve Dimitrescu kalesinden kaçmanın yollarını arıyordu. Demonun kahramanı Maiden ve ana oyundaki Ethan‘ın hikayesinin farklı zamanlarda gerçekleştiği doğrulanmıştı. Yani Maiden demosu, Resident Evil Village’ın ana hikayesinden bağımsızdı. Ancak geliştiricilere göre, oyuncular ana hikayeyi oynadıktan sonra demo ile bağlantılar keşfedecek.

Resident Evil Village, 7 Mayıs’ta PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için yayınlanacak. Önceki etkinlikte yayınlanan Maiden demosu hakkındaki detaylara ve oynanış görüntülerine buradan ulaşabilirsiniz.

yorum Yap