Resident Evil Village, Nisan 2021’de gelebilir

Capcom Group ağları, 2 Kasım tarihinde hacklendi. Yayıncı, e-posta ve dosya sunucularının da etkilendiğin açıklayarak durumu doğruladı. Saldırıda herhangi bir müşteri bilgisi ihlal edilmemiş gibi görünüyor ve Capcom, ağ güvenliğini yeniden sağlamak için yetkililerle birlikte çalışıyor. Ancak saldırının ardından yayıncının Resident Evil Village dahil olmak üzere gelecek projeleriyle ilgili bazı detaylar ortaya çıktı.

Öne çıkan sızıntılardan biri Resident Evil Village‘ın Nisan 2021’de piyasaya sürüleceğini ortaya koyuyor. Capcom’un korku oyununu PS4 ve Xbox One konsollarında piyasaya sürmeyi hedeflediği de konuşuluyor. Ayrıca şirketin dahili olarak “Project Highway / Village Online” olarak adlandırdığı çok oyunculu yeni bir Resident Evil projesinden de bahsediliyor. Bu projenin Battle Royale tarzı bir girişim olduğu iddia ediliyor.

SHIELD olarak bilinen çok oyunculu bir nişancı oyunu da çalışmalar arasında. Capcom oyunun geleceği platformlar, çıkış tarihi gibi ayrıntıları detaylandırmadı. Ayrıca Sony’nin Resident Evil 7 VR desteği, platforma özel demo ve DLC içerikleri için 5 milyon dolar ödediği belirtildi. ResetEra‘da açığa çıkarılan bu bilgilerden bazıları, 2018 gibi daha erken bir tarihe ait olabilir.

Capcom cephesinden gelen diğer sızıntılar arasında aşağıdaki bilgiler de yer alıyor:

  • Great Ace Attorney ve Great Ace Attorney 2, batı bölgeleri için Nisan ayında duyurulacak ve Temmuz ayında yayınlanacak.
  • GUILLOTINE adlı yeni bir proje Şubat ayında Switch, Mayıs ayında diğer platformlara gelecek.
  • “Reiwa” adlı daha önce duyurulmamış bir proje Mayıs ayında gelecek. Henüz hiçbir platformdan bahsedilmedi.
  • Monster Hunter Rise, Ekim 2021’de piyasaya sürülecek. Ocak ve Mart’ta Switch için demolar gelecek.
  • PC için Monster Hunter Stories 2. Switch/PC sürümünün Haziran 2021’de yayınlanması hedefleniyor. Tek oyunculu, çevrimiçi kooperatif ve PvP modları, ücretli DLC genişlemeleri, lansman sonrası ücretsiz ortak görevler, kozmetik MTX ve amiibo desteği planlandı.
  • Oculus VR için Resident Evil 4.
  • Devil May Cry 2 ve Umbrella Chronicles kaynak kodu.
  • Stadia, Resident Evil 7 ve Resident Evil 8 için Capcom’a 10 milyon dolar ödedi.
  • Oynaması ücretsiz Monster Hunter Endless, 2022 mali yılında PS5, Xbox Series X, Xbox Series S, PC ve Stadia için gelecek.
  • Ace Attorney 7 geliştirme aşamasında ve 2021 mali yılının 3. çeyreğini hedefliyor.

Resident Evil Village, Haziran ayında Sony’nin PlayStation 5 etkinliği sırasında tanıtılmıştı. Popüler korku serisinin yeni oyununun 2021’de PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC için gelmesi bekleniyor.

yorum Yap