Resident Evil Village: Lady Dimitrescu karakterinin ayakkabı boyutu ortaya çıktı

Resident Evil Village hakkında en çok merak edilen şeylerden biri, oyunun kötü karakteri Lady Dimitrescu oldu. Capcom, daha önce hayranlardan gelen baskı üzerine karakterin boyunu açıklamıştı. Yayıncı şimdi de Dimitrescu kalesinin gizemli vampir hanımının ayakkabı boyutunu ortaya çıkardı.

Capcom daha önce Lady Dimitrescu’nun boyunun 2.9 metre olduğunu açığa çıkarmıştı. Devasa kadın karakterin ayakkabı boyutu ise 44 cm (17.3 inç) olarak açıklandı. Bu ölçü, standart kadın ayakkabı numarasının neredeyse iki katı demek. Hatta Dimitrescu, dünyanın en büyük ayağına sahip olan Jeison Rodriguez Hernandez’in Guiness Dünya Rekoru‘nu yaklaşık 4 santimetre geçiyor.

Lady Dimitrescu’nun karakter tasarımı kasıtlı olarak abartıldı

Resident Evil Village, Lady Dimitrescu

Sanat yönetmeni Tomonori Takano, IGN ile yaptığı röportajda, karakter tasarımının önceki oyunlara göre kasıtlı olarak biraz daha abartılı yaptığını söyledi. Takano yine de Lady Dimitrescu’ya gelen yoğun ilgiyi öngörmediğini söyledi. Ayrıca Resident Evil Village’ın yönetmen Morimasa Sato da oyunun geçtiği bölge ve karakterlerle ilgili yaklaşımları hakkında konuştu.

Sato, “Oyunun temel köy ortamı konseptine, geliştirme sürecinin ilk aşamalarında karar verildi. Sonrasında karakterler hakkında düşünmeye başladık. Mekan anlayışı olarak, ilgi çekici bir köy yaratmak için orada yaşayan karakterler son derece önemlidir. Ana düşman karakterler için, her birinin içinde olacağı alan ve sağlayabilecekleri deneyim hakkında düşündük. Karakterlerle yapılan başlangıç ve oradan bir deneyim oluşturma yaklaşımı, Resident Evil 4 ile benzer gelebilir.” dedi.

Takano, Lady Dimitrescu’nun tasarımının aslında Resident Evil 7’den Mia‘nın elbise ve şapka eklenerek yeniden tasarlanmış bir karakter modeli olduğunu söyledi. Sanat yönetmeni, yapılan değişikliğin karaktere hayalet gibi bir nitelik vermesi için yeterli olacağını düşündüğünü, ancak korkutucu hissettiremediklerini belirtti. Takano, “Ardından karakter modelini daha çok büyütmeye karar verdik. Lady Dimitrescu’nun çıkış noktası buydu. Kapı aralığından geçmek için eğildiği bir konsept sanatı çizdim. İşte o zaman bunun işe yarayacağını hissettim.” şeklinde konuştu.

Resident Evil Village, 7 Mayıs‘ta PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için yayınlanacak. Peki siz Lady Dimitrescu karakterini nasıl buldunuz? Yeterince korkutucu mu? Yorumlarda fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

yorum Yap