Remedy ve Sony, PlayStation’a özel bir oyun üzerinde çalışıyor olabilir

Control, Alan Wake ve Quantum Break’in arkasındaki stüdyo Remedy Entertainment, Sony ile PlayStation’a özel bir oyun üzerinde çalışıyor olabilir. Söz konusu oyun, Remedy’nin şu anda geliştirmekte olduğu beş oyundan biri olabilir ve söylenti birkaç kanıtla destekleniyor.

PlayStation’ın küresel dış yapımcısı olan Claire Bromley, bir süredir LinkedIn profilinde Remedy çalışanlarının iş ilanlarının bağlantılarını paylaşıyor. Ayrıca birkaç haftadır Remedy’nin COO’su Christopher Schmitz, iletişim direktörü Thomas Puha ve ve ses tasarımcısı Sam Hughes’un gönderilerini paylaşıyordu. Bromley’in üçüncü parti stüdyoların iş fırsatlarını paylaşması alışılmadık bir durum değil, ancak Remedy’nin üzerine bu kadar fazla eğilmesi şüphe çekiyor.

Bromley aynı şekilde PlayStation Studios geliştiricilerinin gönderilerini de paylaşıyor. Diğer yandan PlayStation’a özel oyunlar olan Sackboy: A Big Adventure ve Returnal için de paylaşımlar yaptığı görülüyor. Ortaya konulan kanıtlar önemli olsa bile PlayStation’a özel bir Remedy oyunuyla ilişkilendirmek zor. Bulmacanın bir sonraki parçası, daha önce Final Fantasy VII Remake’in PlayStation Plus Mart ayı oyunları arasında olduğunu sızdıran Shpeshal Ed’den geliyor.

Yukarıdaki Twitter paylaşımında görebileceğiniz üzere Shpeshal Ed, Sony ile Remedy’nin PlayStation’a özel bir oyun üzerinde çalıştığını doğrulayan isimsiz bir kaynakla Discord’da yaptığı bir görüşmenin ekran görüntüsünü paylaştı. Ayrıca oyunun kesinlikle PlayStation’a özel olacağına inandığını öne sürdü.

Remedy Entertainment şu anda beş yeni oyun üzerinde çalışıyor

Remedy’nin beş oyun üzerinde çalıştığını zaten biliyoruz. Bunlardan ilki, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu oyun olan Vanguard. Bir diğerinin Xbox’a özel CrossfireX olacağını biliyoruz. Oyunlardan diğer ikisi, Remedy ile kurulan yeni ortaklık kapsamında Epic Games tarafından yayınlanacak. Geriye belirsiz tek bir oyun kalıyor. Şu sıralar Alan Wake 2‘nin geliştirme aşamasında olduğuna dair yoğun söylentiler var. Ayrıca Epic tarafından yayınlanacak oyunlardan biri, Control ve genişlemeleri üzerine kurulan “Remedy Connected Universe”in bir parçası olabilir.

Açıkçası Remedy’den gelecek PlayStation’a özel bir oyunun Remedy Connected Universe’ün bir parçası olması zor görünüyor. Bu nedenle, eğer Alan Wake 2 geliştiriliyorsa da PlayStation’a özel olmasını beklemeyin. Elbette şimdilik söylentiler ve tahminlerden öteye geçemiyoruz. Ancak iki tarafın ilişkisini yakından takip edeceğiz.

yorum Yap