Red Dead Online bağımsız olarak satışa sunulacak

Red Dead Redemption 2, GTA 5’in ardından Rockstar’ın hit oyunlarından biri oldu. Vahşi Batı destanının çok oyunculu bileşeni Red Dead Online, yakında bağımsız bir oyun olarak yayınlanacak. Rockstar, oyunu PS4, Xbox One ve PC platformları için piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Red Dead Online, 1 Aralık’ta gelecek ve 15 Şubat 2021’e kadar PlayStation Store, Microsoft Store, Rockstar Games Launcher, Epic Games Store ve Steam’de 4,99 dolarlık tanıtım fiyatıyla %75 indirimli olarak satışa sunulacak. O tarihten sonra fiyatı 19,99 dolara çıkarılacak. PS5 ve Xbox Series X/S oyuncuları, Red Dead Online’ı geriye dönük uyumluluk yoluyla oynayabilecek.

Red Dead Online, PS Plus ve Xbox Live Gold üyeliği gerektirecek

Red Dead Online güncellemesi

Red Dead Online’ı PlayStation ve Xbox konsollarında oynamak isteyenlerin PS Plus ve Xbox Live Gold aboneliğine sahip olması gerekecek. Bağımsız sürüm, sabit sürücülerde 123 GB boş alana ihtiyaç duyacak. Red Dead Online ayrıca oyuncuların Red Dead Redemption 2 hikaye modunun kilidini açmasına da olanak tanıyacak. Rockstar henüz bir fiyat belirlememiş olsa da, hikaye modu ayrı olarak satın alınabilecek.

Red Dead Redemption 2 çevrimiçi modunun ayrı satılması, ana oyuna sahip olmayan oyuncuların deneyime daha düşük fiyatla sahip olabilmesini sağlayacak. Oyuncular geçmiş ve gelecek içerik güncellemeleri dahil olmak üzere oyunun tüm içeriklerine erişebilecek. Rockstar’ın bu hamlesi önümüzdeki hafta yayınlanacak Bounty Hunters Role Expansion adlı yeni içeriğe göre ayarlandı. İzi sürülecek yeni suçlular, kazanılacak Prestijli seviye ekipman ve becerilerle birlikte 10 Bounty Hunter rütbesi daha oyuna eklenecek. Güncelleme ek olarak yeni bir Efsanevi Ödül serisinin yanı sıra 100 seviyeli bir Outlaw Pass getirecek. Ayrıca Ödül Avcısı görevleri iki kat XP verecek.

Red Dead Redemption 2 şu anda PS4, PC ve Xbox One platformlarında oynanabiliyor. Red Dead Online, 1 Aralık’ta 4,99 dolar karşılığında piyasaya sürülecek. Fiyatın 15 Şubat 2021 tarihinde 19.99 dolara yükseleceğini tekrar hatırlatalım.