Ratchet & Clank: Rift Apart’tan yeni oynanış görüntüleri geldi

Ratchet & Clank: Rift Apart, Gamescom Açılış Gecesi Canlı Yayını’nda PlayStation 5’in gücünü sergileyen oynanış görüntüleri ile sahne aldı. Yeni görüntüler, PS5 Oyunun Geleceği etkinliği sırasında gördüğümüz bölgeleri ve sahneleri içeriyordu. Ancak bu sefer kesilmemiş, daha uzun bir demo karşımıza çıktı.

Ratchet & Clank: Rift Apart, bu sefer PlayStation 5‘in ultra hızlı SSD’leri ile nelerin mümkün olduğunu gösteren kesintisiz bir oyun akışı sundu. Insomniac gösterim sonrası yapılan bir röportajda lansmanın yeni nesil konsolun çıkış tarihini hedeflediğini açıkladı. Ancak beklediğimiz gibi net bir tarih verilmedi.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet ve Clank, bölüm boyunca Nefarious ve onun hain planlarının neler olabileceği hakkında ipuçları verdi. Nefarious her neyi planlıyorsa, gerçekliğin dokusu her zamankinden daha fazla tehlikede. Gösterimde 3-4 silah kullanıldı ancak DualSense‘in dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetiklerinin oynanış sırasında neler hissettirdiğini elbette bilemiyoruz.

Insomniac, DualSense kontrol cihazının kullanımının oyun deneyimini nasıl değiştireceğini bir kez daha vurguladı. Ne yazık ki PlayStation 5 ve DualSense oyun kolu gelene kadar bu hissiyatı asla anlayamayacağız. Demo, ikilinin ayrıldığı ve parlak robot kahramanımız Clank’in gizemli mor karakter Lombax ile tanıştığı sahnenin ardından sona eriyor.

Sony henüz konsol için bir çıkış tarihi açıklamadı ancak beklentiler Kasım ayında geleceği yönünde. PS5 ön siparişleri için davet kayıtları başladı ve konsol devi, ön siparişleri kontrollü bir şekilde yapacak gibi görünüyor. Ratchet & Clank: Rift Apart artık PS5’in gelişini bekliyor.

Ratchet & Clank: Rift Apart oynanış görüntüleri

yorum Yap