Ratchet & Clank, PS5’te 60 FPS desteğine kavuşacak

Insomniac Games’in 2016 yılında PS4 için piyasaya sürdüğü Ratchet & Clank, PS5 konsollarında daha iyi bir deneyim sunması için güncelleme alacak. Aksiyon platform oyunu, Nisan ayında yayınlanacak bir yama ile PS5’te geriye dönük uyumluluk aracılığıyla 60 FPS oynanabilecek.

Insomniac güncelleme için net bir tarih vermese de, yapılacak değişikliklerin yalnızca PlayStation 5‘te uygulanacağını belirtti. Stüdyo, Ratchet & Clank’ın kare hızını yükseltmek için PS5’in donanım gücüne ihtiyaç duyduğundan dolayı 60 FPS’ye çıkmanın PS4 konsollarında mümkün olmadığını öne sürdü.

Ratchet & Clank, Play At Home kapsamında ücretsiz oldu

Ratchet & Clank

Ratchet & Clank şu anda Play At Home girişimi kapsamında 1 Nisan TSİ 03:00 tarihine kadar ücretsiz indirilebiliyor. Üstelik oyun kalıcı olarak kütüphanenize ekleniyor. Ayrıca yine Play At Home ile Abzû, Enter the Gungeon, Rez Infinite, Subnautica, The Witness, Astro-Bot Rescue Mission (PSVR), Moss (PSVR), Thumper (PSVR) ve Paper Beast (PSVR) oyunlarını şu anda ücretsiz alabiliyorsunuz. Horizon Zero Dawn Complete Edition da 20 Nisan’dan itibaren listeye eklenecek. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

PS2 klasiği Ratchet & Clank, Lombaks ve onun robot yardımcısının maceralarını ele alan aksiyon ve adrenalin dolu bir deneyim sunuyor. PS4 için tamamen yeniden tasarlanan başlangıç hikayesinde tüm evren boyunca geçen heyecan dolu ve unutulmaz bir uzay macerası yaşayacaksınız. Hikaye, yeni boss dövüşleri ve geliştirilmiş görsellerle yenilendi. Ayrıca klasik oynanış, mekanikleri PS4 için uyarlandı. İkilinin galaksiler arası macerası bu yaz çıkacak Ratchet & Clank: Ayrı Dünyalar ile devam edecek. Serinin yeni oyunu, yeni karakterler, çılgın silahlar ve baş döndüren görsellerle PS5 sisteminin gücünden yararlanacak.

Ratchet & Clank’ın PS5 için 60 FPS güncellemesi yayınlandığında sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

yorum Yap