Rainbow Six Siege PS5 sürümünün yeni nesil özellikleri açıklandı

Rainbow Six Siege en popüler çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunlar arasında. Ubisoft daha önce oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series X/S sürümlerinin 1 Aralık geleceğini açıklamıştı. Yeni nesil sürüme günler kala, PS5’te sunacağı yükseltilmiş özellikler açıklandı.

Ubisoft’a göre yeni nesil konsolun ultra hızlı SSD‘si, haritaları hızlı bir şekilde yükleyerek oyuncuların karşılaşmalara her zamankinden daha hızlı girmelerine olanak tanıyacak. Ayrıca PS5’e özgü geliştirmeler arasında DualSense kontrol cihazının daha sürükleyici bir deneyim vadeden dokunsal özellikleri de var. Elbette oyuncuları grafik ve performans tarafında da yenilikler bekliyor.

Rainbow Six Siege, PS5 oyuncularına neler sunacak?

Rainbow Six Siege

PS5 oyuncuları, konsolda en yüksek grafiksel iyileştirmelerden yararlanacak. Yapılan geliştirmeler performansa veya çözünürlüğe öncelik veren seçenekler sunacak:

  • Performans Modu: 4K dinamik çözünürlük ile 120 FPS (Dinamik 4K ile oyunlar daha düşük bir çözünürlükten 4K’ya yükseltiliyor)
  • Çözünürlük Modu: 4K çözünürlük ile 60 FPS
  • Aktivite Kartı Desteği: Oyuncular Dereceli, Derecesiz, Yeni Oyuncu, Hızlı Maç ve Etkinlik modlarında oyuna çok daha hızlı giriş yapabilecek.

Rainbow Six Siege, DualSense kontrol cihazının uyarlanabilir tetikleri ile “R2” düğmesinde gerçek bir tetik direnci hissiyatı verecek. Her silah kategorisi ve aygıt benzersiz bir his sunacak. Örneğin uyarlanabilir tetik direnci tabancalarda hafif ve hızlı, hafif makineli tüfekler gibi daha büyük ve güçlü silahlarda daha ağır olacak. Oyuncular ayrıca tekli ve tam otomatik atışlar arasındaki farkı derinlemesine hissedebilecek. Tüm bunların yanı sıra dokunsal geri bildirim, oyuncuların silahları, patlamaları ve cihazları hissetmelerini sağlayacak.

Rainbow Six Siege’in PS4 sürümüne sahipseniz, PS5 sürümüne ek ücret ödemeden yükseltme yapabileceksiniz. Ancak kutulu sürüme sahipseniz, PS5’in disk sürücülü modeline ihtiyacınız olacak. Tüm ilerlemeniz ve oyun içi öğeleriniz yeni nesile taşınacak ve çapraz platform desteği etkinleştirilecek. Ubisoft, oyunun PS5 sürümü için planlanan daha fazla güncelleme sunacağını belirtti.