Rainbow Six Siege’de bir haftada 1300 hileci banlandı!

Ubisoft bir hafta içinde hileciler tarafından desteklen 1300 Rainbow Six Siege hesabını askıya aldı.

Rainbow Six Siege hile ile savaşına devam ediyor

Şirket, son aylarda Rainbow Six Siege‘de hile ile yaptığı savaşı hızlandırdı ve güvenlik zafiyetlerinin çok sayıda hile yapımcısı tarafından kullanıldığını duyurdu. Ubisoft blog yazısında, çok sayıda hileyi kullanılamaz kıldığını açıkladı. Aynı zamanda, hile yapanların haritanın herhangi bir yerine Defuser yerleştirmesini önlemek için de bir düzeltme uyguladı.

Hile, en popüler rekabetçi çok oyunculu oyunlardan biri olan Rainbow Six Siege’in karşılaştığı en büyük sorunlardan biri. Şirket hile tespit edilen hesapların üçüncü sezon öncesinde rütbe ve ödüllerinin kaldırıldığını duyurdu.

Ubisoft Rainbow Six Siege anti hile

“Maçtaki hilecilerle, diğer tüm oyuncuların MMR kazanımlarını / kayıplarını ayarlayan bir çözüm üzerinde çalışıyoruz.” (MMR, Match Making Rating’i temsil eder ve oyuncuların beceri seviyesini belirlemek için kullanılır)

Bu arada Ubisoft, tüm PC oyuncularına, Rainbow Six Siege oynayabilmek için İki Yönlü Doğrulama‘yı etkinleştirme şartı getirmeyi planlıyor.

Oyunda toksisite ile ilgili sorunlar da var ve bu ayın başlarında Ubisoft, nefret söyleminde bulunan oyuncuları otomatik olarak banlayan bir sistem getirdi.