Rainbow Six Quarantine’in sızdırılan çıkış tarihi hakkında açıklama geldi

Ubisoft’un resmi web sitesinde Rainbow Six Quarantine için bir sayfa yayınlandı ve oyunun çıkış tarihi 21 Mart 2021 olarak gösterildi. Daha sonra web sitesini güncellenerek tarih kaldırdı ve oyunun “yakında” çıkacağı belirtildi. Ubisoft, çıkış tarihinin hata sonucu yazıldığını ve yanlış olduğunu açıkladı.

Ubisoft, geçtiğimiz yılın sonlarında Far Cry 6 ve Rainbow Six Quarantine’i erteleme kararı almıştı. Şirketin CEO’su Yves Guillemot, oyunların gecikme sebebini salgın sürecinin getirdiği zorluklar ve evden çalışma modeli olarak açıklamıştı. Rainbow Six Quarantine’in normalde 2021’in başlarında gelmesi bekleniyordu. Oyunların yeni plana göre Nisan – Eylül ayları arasında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Rainbow Six Quarantine, 3 oyunculu kooperatif bir deneyim sunacak

Rainbow Six Quarantine - Ubisoft

Rainbow Six Quarantine, 3 oyunculu taktiksel kooperatif oyun olarak gelecek. Oyun, Ubisoft Montreal stüdyosunda For Honor, Ghost Recon ve diğer oyunların geliştiricilerini de barındıran tamamen yeni bir ekip tarafından geliştiriliyor. Quarantine, mutasyona uğramış bir uzaylı parazitin insan konakçılara bulaşmaya başlamasını konu alıyor. Team Rainbow Operatörleri zaman dolmadan önce ölümcül tehdidi durdurmak zorunda kalacak.

Oyuncular, insanlığın geleceğini kurtarmak için diğer iki takım arkadaşıyla bir araya gelecek ve ülkenin dört bir yanındaki karantina bölgelerine hücum edecek. İlk olarak E3 2019’da duyurulan Quarantine, Rainbow Six Siege’in yan oyunu ve popüler Salgın (Outbreak) etkinliğine benziyor. PvE türündeki oyunda hayatta kalmak için FPS reflekslerinizi ve taktiksel yeteneklerinizi kullanmalısınız.

Rainbow Six Quarantine’in çıkış tarihi net olarak açıklandığında sizlere bildireceğiz. Oyunun E3 2019’da yayınlanan ilk sinematik fragmanını buradan izleyebilirsiniz. Quarantine ve Far Cry 6’nın yanı sıra Ubisoft Massive’de geliştirilmekte olan bir Star Wars oyunu da var. Hikaye odaklı açık dünya Star Wars oyunu, Fransız şirket ve Disney arasında uzun vadeli bir iş birliğinin başlangıcı olacak.