PUBG 10.2 güncellemesi, yeni araç, İtibar Sistemi ve daha fazlasıyla geldi

PUBG, savaş alanına önemli yenilikler getiren 10.2 güncellemesini aldı. Popüler battle royale oyununa, oyuncuların toksik hesapları ayırt edilebilmesine ve kaçınmasına yardımcı olmayı amaçlayan İtibar Sistemi, yeni araç Coupe RB, arazi motosikletiyle yapılabilen akrobatik hareketler ve daha fazlası geldi.

PUBG’nin yeni İtibar Sistemi, oyunculara diğer oyunculara dost canlısı veya kötü davranışlarına göre bir seviye veriyor. Bu seviye, bir grup ararken Takım Bulucuda ve ekip üyeleri listesinde görüntüleniyor. İtibar Seviyesi, 0-5 arasında değişiyor ve tüm oyuncular 2. seviyeden başlıyor. İtibar, normal veya dereceli oyunlardan kazanılıyor. Puanı düşük olan oyuncular, uzak durulması gerekenler olarak açığa çıkıyor.

İtibar Sistemi, kötü davranışların önüne geçmeyi amaçlıyor

PUBG, İtibar Sistemi

Maç terketmeyi alışkanlık haline getiren, takım arkadaşlarını öldüren, küfür eden veya takım arkadaşlarının oyununa engel olan PUBG oyuncuları, olumsuz davranışlarından ötürü İtibar Sisteminde geriye düşüyor. İtibardaki en büyük düşüş, oyunun hizmet şartlarını ihlal ederek 7 günden fazla süreyle yasaklananlara uygulanıyor. Elbette, oyunda yapay zeka takım arkadaşları derecelendirilmiyor ancak onların da oyuncuların gözündeki itibarı pek iyi sayılmaz.

PUBG, İtibar sisteminin yanı sıra oyun eksik takımlarla eşleştirilenler için Dereceli mod cezalarını güncelledi. Artık oyuncuların maçtan çıkmayı seçmek için uçak kalktıktan sonra 5 dakikaları olacak. Eğer oyuncular, eksik takım arkadaşlarını tamamlamak için eşleşmeyi tercih ederse; uçak, takım eksikken kalkarsa ve oyuncunun önceden oluşturulmuş takımının bir üyesi, uçak ayrılmadan önce maçtan ayrılmamışsa, maç, o oyuncu için tamamen geçersiz olarak değerlendiriliyor. Geçersiz maçlarda, oyuncunun Kariyer sayfasına herhangi bir istatistik kaydedilmiyor, RP’sinde değişiklik yapılmıyor ve normalde kazanacağı Pass XP ve BP veriliyor.

Tüm PUBG haritalarına yeni araç: Coupe RB

PUBG, Coupe RB

Nostaljik bir spor otomobil olan Coupe RB savaş alanına geldi. Maksimum hızı 150 km/sa olan aracı karada yalnızca motosiklet geçebiliyor. Erangel, Miramar ve Sanhok haritalarında bulunabilen Coupe RB, aynı anda iki oyuncu taşıyabiliyor. Ayrıca PUBG oyuncuları artık arazi motosikletiyle havadayken rastgele akrobatik hareketler yapabiliyor. Toplam 6 yeni akrobatik hareket var ve yapabilmek için sadece havadayken sol mouse butonuna basılı tutmak yeterli. Arazi motosikletine özel yeni 6 yeni Akrobasi emote‘u da eklendi.

Tüm bunların yanı sıra PUBG 10.2 güncellemesi, yeni Arena Modu, envanter ve bildirim sistemi iyileştirmeleri, yeni kozmetik eşyalar ve hata düzeltmeleri sunuyor. Yama notlarının geri kalanına buradan erişebilirsiniz.