PlayStation Plus Nedir? PS Plus avantajları neler?

PlayStation Plus Nedir? PS Plus avantajları neler?
PlayStation Plus (PS Plus) Sony'nin PlayStation 4 ve PlayStation 5 kullanıcıları için sunduğu ücretli bir üyelik sistemi. PS4 ve PS5 kullanıcıları, çevrimiçi hizmet tarafından sağlanan ücretsiz oyunlardan, temalardan, erken erişim...

PlayStation Plus (PS Plus) Sony'nin PlayStation 4 ve PlayStation 5 kullanıcıları için sunduğu ücretli bir üyelik sistemi. PS4 ve PS5 kullanıcıları, çevrimiçi hizmet tarafından sağlanan ücretsiz oyunlardan, temalardan, erken erişim fırsatlarından ve ekstra özel indirimlerden yararlanabiliyor.

Sony, 8 Mart 2019'dan itibaren PS3 ve PS Vita'yı PlayStation Plus aylık oyun koleksiyonundan çıkardı. Kararının arkasındaki sebep ise artık oyuncuların çoğunun PS4 platformunda oynaması ve Sony'nin önceliklerini belirlemek istemesiydi. PS Plus artık abonelere ücretsiz olarak ayda sadece iki adet PS4 oyunu ve bir adet PS5 oyunu veriyor. PS5 oyuncuları, ayrıca PS Plus Koleksiyonu adlı yeni ayrıcalıktan yararlanabiliyor.

PlayStation Plus nedir

Aylık Ücretsiz Oyunlar

PS Plus üyeleri, her ay desteklenen tüm platformlar için ücretsiz oyunları indirebiliyorlar. Sunulan aylık oyunları üyeliğinizi devam ettirdiğiniz sürece oynayabilirsiniz.

Ayrıca PlayStation Plus çevrimiçi oyun deneyimi için zorunlu bir sistem. Eğer PS Plus üyeliğinizi iptal ederseniz veya yenilemezseniz, oyuna erişiminiz reddedilir ve oynayamayacağınız konusunda bir uyarı alırsınız. Üyeliğinizi yenilediğinizde, oyunlarınıza tekrar erişebilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

PS Plus üyeliğinizi yenilemezseniz, oyunun kutulu sürümünü veya çevrimiçi olarak PlayStation Store'dan satın almanız gerekir. Böylece oyuna devam edebilirsiniz.

Aylık ücretsiz oyunlara ve özel kampanyalara PS Plus sayfamızdan erişebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra PlayStation Plus üyesiyseniz, PSN Mağazasında satılan oyunlarda özel indirimler yakalayabilirsiniz. Ayrıca, belirlenen bazı oyunların demo ve beta denemelerine de erişebilirsiniz. Böylece heyecanla beklenen yeni oyunları herkesten önce deneyimleme şansına sahip olursunuz

Ücretsiz 100 GB Bulut Alanı

Üyelere sunulan bir diğer ayrıcalık da 100 GB'lık ücretsiz bulut depolama alanı. Bu şekilde, kayıt dosyalarınız asla kaybolmaz. Açtığınız karakterler, geçtiğiniz bölümler, kısaca oyunlardaki tüm ilerlemeniz bu alanda güvende.

Ayrıca arkadaşınızın PlayStation 4'ünde oturum açabilir ve oyununuza kaldığınız yerden devam etmek için kendi kayıt dosyanızı indirebilirsiniz. Ama bu noktada dikkatli olmalısınız, kayıt dosyanızı manuel olarak yüklemelisiniz.

Yeni bir PlayStation satın aldığınızda, kaydınıza ve verilerinize erişmek için PlayStation Network'e giriş yapmanız yeterli.

Son olarak, Crossplay özelliği sayesinde, elinizdeki oyun PS4 ve PS Vita ile uyumluysa, PS4 ile oynadığınız oyunlara daha sonra PS Vita'dan devam edebilirsiniz.

PS Plus fiyatları

PS Plus üyesi olmak için 1 aylık, 3 aylık ve 12 aylık ödeme planlarından birini seçmelisiniz.

  • 12 Aylık üyelik ücreti:  240 TL
  • 3 Aylık üyelik ücreti: 100 TL
  • 1 Aylık üyelik ücreti:  40 TL