PlayStation Plus Mart 2019 ücretsiz oyunları açıklandı!

PlayStation Plus Mart 2019 ücretsiz oyunları açıklandı!
Nihayet Şubat ayının da sonuna geldik. Teoride kış aylarını bitirmeye yakın olsak bile Mart kapıdan baktırıp kazma kürek yaktırmaya devam ediyor. PlayStation Plus Mart ayı ücretsiz oyunları açıklandı ancak bazı kullanıcılara...

Nihayet Şubat ayının da sonuna geldik. Teoride kış aylarını bitirmeye yakın olsak bile Mart kapıdan baktırıp kazma kürek yaktırmaya devam ediyor. PlayStation Plus Mart ayı ücretsiz oyunları açıklandı ancak bazı kullanıcılara kötü bir haberimiz var. Ömrünün sonuna yaklaşan PS3 ve PS Vita bu ay itibarıyla itibarıyla PS Plus aylık oyun serisinin parçası olmayacak.

Daha da kötüsü bu kararın ardından PlayStation 4 sahibi PS Plus üyeleri için bir telafi yapılmadı... Mart ayında PlayStation Plus abonelere yine iki oyun sunuyor: Call of Duty: Modern Warfare Remastered ve The Witness. Lafı daha fazla uzatmadan oyunlarımıza geçelim:

Call of Duty: Modern Warfare Remastered

Call of Duty: Modern Warfare Remastered PlayStation Plus

Activision'ın Call of Duty serisi modern oyun anlayışının bir parçası olmakla birlikte, 2007'de geliştirici Infinity Ward popüler oyunu Call of Duty: WW2 ile konsol dünyasını sallamıştı.

Call of Duty 4: Modern Warfare ile başlayan Modern Warfare serisinin unutulmaz hikayesi ve çevrimiçi çok oyunculu modu oyuncuların kalbini kazanan olağanüstü bir başarıydı. 2016'da yayınlanan Call of Duty: Modern Warfare Remastered yeni nesil oyuncular için geri döndü ve artık PlayStation Plus ücretsiz oyun koleksiyonunun bir parçası.

Gerçek FPS klasiğini yeniden yaşamak için Call of Duty: Modern Warfare Remastered'ı kaçırmayın. Oyunun PS4 Pro'da 4K seçeneği olduğunu da belirtelim.

The Witness

Büyüleyici puzzle platformu oyunu Braid'le 2008'de büyük başarı elde eden yapımcı Jonathan Blow oyun dünyasına geri döndü ve sekiz yılını iddialı bir devam oyunu tasarlayarak geçirdi. Sonuç 2016'da gelen The Witness.

The Witness ıssız ve tropik bir adada geçen gizemli birinci şahıs oyunu ve adanın bir uçtan bir ucuna kadar süren birbirine bağlı geniş bulmaca ağına sahip. Büyüleyici bir anlatı ve her bulmacayı çözerken hissedilen tatmin duygusunun yanı sıra tasarımı ve çevresel hikaye anlatımıyla türünde bir başyapıt. Oyunu daha yakından tanımak isteyenler yukarıdaki tanıtım videosunu izleyebilirler.

PlayStation Plus aboneleri Call of Duty: Modern Warfare Remastered ve The Witness'ı 5 Mart tarihinden PlayStation Store'dan ücretsiz olarak indirilebilecekler.

PS3 ve PS Vita'nın 8 Mart itibarıyla PlayStation Plus ücretsiz oyun koleksiyonunda yer almayacağını söylemiştik. Bu iki cihaza sahip oyuncuların Şubat oyunlarını almak için hala şansı var. İşte PS3 ve PS Vita için PS Plus Şubat 2019 oyunları:

PlayStation Plus (PS Plus) hakkında ayrıntılı bilgiye ve sunduğu avantajlara buradan erişebilirsiniz.