PSN isim değiştirme özelliği için beta testleri başladı!

PSN isim değiştirme özelliği için beta testleri başladı!
Sony PSN ID değiştirme özelliğiniduyurarak, PlayStation kullanıcılarını sevindirmişti. Özellik açıklandığında tam olarak uygulamadan önce betanın gerçekleşeceği ortaya çıkmıştı. İngiltere'deki bazı kullanıcılarbeta...

Sony PSN ID değiştirme özelliğini

duyurarak

, PlayStation kullanıcılarını sevindirmişti. Özellik açıklandığında tam olarak uygulamadan önce betanın gerçekleşeceği ortaya çıkmıştı. İngiltere'deki bazı kullanıcılar

beta için davetiye aldıklarını

bildiriyorlar, bu da sonunda somut adımlar atıldığı anlamına geliyor.

PSN ismini değiştirmek bazı sorunlara yol açabiliyor

İlk duyuruda, PSN ID değişikliklerinin bazı uyarılar ile geldiği ve potansiyel olarak bazı sorunlara ve hatalara yol açabileceği belirtiliyor.

İşte PSN isim değişikliği için düzenlenen betadan ilk izlenimler:


Çevrimiçi Kimlik Değişikliğine Genel Bakış

Sistem Yazılımı 6.10 ön izlemesinin bir parçası olarak, yaklaşan Çevrimiçi Kimlik Değiştirme özelliğini kullanıma sunuyoruz. Bir ön izleme kullanıcısı olarak, yeni sistem araçlarını kullanarak Çevrimiçi Kimliğinizi değiştirebilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için yazılımın kısıtlamalarını ve Çevrimiçi Kimlik değişikliğinin etkilerini - aşağıdaki bölümlerde açıklanan - net bir şekilde anladığınızdan emin olun. Emin değilseniz, ön izleme Programı yazılımını indirip yüklemeyin.

Çevrimiçi Kimliğinizi Değiştirmeden Önce Önemli Bilgiler:

PS4, PS3, PS Vita ve diğer PlayStation sistemleri için tüm oyunlar ve uygulamalar Çevrimiçi Kimlik değişikliği özelliğini desteklemiyor. Çevrimiçi kimliğinizi değiştirirseniz:

 • Oyunlarınız için satın aldığınız içerikleri (ücretli içerikler dahil), eklentileri ve sanal para birimi gibi içerikleri de dahil olmak üzere kaybedebilirsiniz.
 • Kaydedilen veriler, skor tablosu verileri ve kupa ilerlemeleri de dahil olmak üzere oyun içindeki ilerlemenizi kaybedebilirsiniz.
 • Oyunlarınızın ve uygulamalarınızın bazı bölümleri çevrimiçi ve çevrimdışı olarak düzgün çalışmayabilir.
 • Önceki Çevrimiçi Kimliğiniz bazı yerlerde siz ve diğer oyuncular tarafından görülebilir.

Ön İzleme Sırasında Çevrimiçi Kimlik Kısıtlamalarını Değiştirin:

Önizleme sırasında yapılacak değişiklikler aşağıdaki yapıya uygun olacaktır:

 • İlk değişiklik tüm kullanıcılar için ücretsizdir.
 • İkinci değişiklik 9,99 € / £ 7.99 olarak ücretlendirilir. (PlayStation Plus aboneleri %50 indirim alacaklar)
 • Önceki Çevrimiçi Kimliğiniz, geçerli Hizmet Şartlarından herhangi birini ihlal ediyorsa, ona geri dönemezsiniz.
 • Ön izleme döneminde bir önceki Çevrimiçi Kimliğinize bir defaya mahsus geri dönebilirsiniz.
 • Alt Hesaplar Çevrimiçi Kimliği Değiştir özelliğini kullanamaz.
 • Çevrimiçi Kimliğinizi değiştirdikten sonra, değişikliğin bazı servislere ve uygulamalara yansıması birkaç saat sürebilir.

Herhangi bir nedenle Çevrimiçi Kimliğinizi değiştirdikten sonra sorunlarınız varsa, ücretsiz olarak bir önceki kimliğinize geri dönebilirsiniz. Ancak:

 • Ön izleme süresince bunu yalnızca bir kez yapabilirsiniz;
 • Önceki Çevrimiçi Kimliğinize geri dönmeniz tüm sorunları çözemeyebilir, (tüm içeriği veya kayıp içeriği) ilerlemeyi ve işlevselliği geri getiremeyebilirsiniz; ve
 • Geri değiştirmek isterseniz, mümkün olan en kısa zamanda bunu yapın. Çünkü bir önceki Çevrimiçi Kimliğinize geri dönmeniz yeni Çevrimiçi Kimliğinizle ilişkili içeriği, oyun ilerleyişini ve işlevselliği etkileyebilir.

PSN kimliğinizin ne kadar korkunç olduğuna bağlı olarak, bu riski almaya şimdilik değmeyebilir. Umuyoruz ki, bu sorunlar kullanıma sunulmadan önce tamamen ortadan kaldırılır. Beta, Kasım 2018'de sona erecek.

Peki siz PSN kimliğinizi, özellikle de bu olası problemlere rağmen değiştirmeyi planlıyor musunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz.