PSN satışları Nintendo’nun toplam gelirinden daha fazlasını elde etti

Geleceğin fiziksel sürümler için neler getireceğini bilmiyoruz, ancak dijital satışların oyun endüstrisinin gelirlerinin büyük bir bölümünü oluşturduğunu biliyoruz. PlayStation Network de değişimde büyük pay sahibi. PSN 2018’de 1.373 milyar Yen (yaklaşık 12.5 milyar dolar) gelir elde etti. Bu rakam, Nintendo’nun 2018 yılında elde ettiği tüm gelirden daha fazla. Sony ve Nintendo arasındaki fark dijital hizmetlerde daha da keskin.

Niko Partners Analisti Daniel Ahmad, PSN’deki dijital satışların yıldan yıla nasıl büyüdüğünü gösteren iki grafik paylaştı:

Bu istatistikler, Nintendo’nun eksikliklerinden ziyade dijital içeriklerin ve Sony‘nin yıllar içinde yaşadığı büyümeye dikkat çekiyor. Şirket, kısa süre önce ücretli hizmetlerini sunsa da, PlayStation ve Microsoft’un aboneliklerinin yanında pastadan küçük bir pay alıyor. Nintendo henüz dijital geleceğe doğru ilerleyen yolun çok başında.

Yine de, Sony Interactive Entertainment’ın harika bir yıl geçirdiğini inkar edemeyiz. PS4’e özel God of War, Marvel’s Spider-Man ve Detroit: Detroit Become Human dahil olmak üzere yılın en çok beğenilen oyunlarıyla başarı kaçınılmazdı. Sony dünya çapında toplam 94.2 milyon satan PlayStation 4 ile sağlam adımlarla ilerliyor.

yorum Yap