PlayStation 5, sıvı soğutma sistemi ile yeniden tasarlandı (Video)

PlayStation 5, sıvı soğutma sistemi ile yeniden tasarlandı (Video)
Bir YouTuber geçtiğimiz ay dünyanın en büyük PlayStation 5'i ile karşımıza çıkmıştı. Boyutlar sizi etkilemek için yeterli değilse, sıvı soğutmalı ilk PS5 ile tanışın. PC modifiyeleri ile uğraşan bir YouTuber, yeni nesil...

Bir YouTuber geçtiğimiz ay dünyanın en büyük PlayStation 5'i ile karşımıza çıkmıştı. Boyutlar sizi etkilemek için yeterli değilse, sıvı soğutmalı ilk PS5 ile tanışın. PC modifiyeleri ile uğraşan bir YouTuber, yeni nesil konsolu su soğutma sistemiyle birleştirerek baştan tasarladı.

PC modifiyesiyle yakından ilgilenen Nhenhophach, PS5'i parçalarına ayırıp tamamen özel yapım parçalar ve sıvı soğutma sistemiyle bir araya getirdi. Yaklaşık 2 ay içinde göz kamaştıran bir tasarıma sahip olan ve serin çalışan bir konsol ortaya çıktı. Nhenhophach, "Bu, su soğutmalı PS5'in sadece ilk versiyonu, çok daha fazlası gelecek" dedi.

Sıvı soğutmalı PS5 yakında satışa sunulabilir

PS5, sıvı soğutmalı

Nhenhophach, ticari bir versiyona hazırlandıklarını söyleyerek, su soğutmalı PS5'i gelecekte tasarlayacakları PC sistemlerinden birine entegre etmeye hazır olduklarını belirtti. Anlaşılan sıvı soğutmalı PS5 tasarımı hobi olarak kalmayacak. Yakında, satışa sunulan özel tasarım PS5 konsollarına bir yenisi daha eklenebilir.

YouTuber yayınladığı bir videoda tasarım sürecinden görüntüler paylaşarak konsolu test etti. Nhenhophach, "PS5'in APU çekirdeğinin ve bellek yongalarının sıcaklığını kesin olarak ölçmenin bir yolu yok. Testler, uzun süreli oyun oturumlarıyla yapıldı. Ama su sıcaklığına ve arka plaka sıcaklığına dayalı olarak sistemin performansını bir şekilde ölçebiliriz." dedi.

İşte karşınızda dünyanın ilk sıvı soğutmalı PS5'i:

Nhenhophach'ın sıvı soğutmalı PlayStation 5 konsollarını nasıl satmayı planladığı belli değil, ancak muhtemelen Sony ile yasal olarak karşı karşıya gelebilir. Sıvı soğutmalı PS5 konsolunu nasıl buldunuz? Oyunlarda daha yüksek performans için tercih eder miydiniz? Yorumlarda fikirlerinizi belirtebilirsiniz.