PS5 artık oyunların PS4 sürümünü başlattığınızda uyarıyor

PlayStation 5 artık PS5 sürümüne sahip bir oyunun yanlışlıkla PS4 sürümünü çalıştırdığınızı tespit ederse uyarı veriyor. Konsola gelen yeni güncelleme böylece lansmandan bu yana oyuncuların karşılaştığı kafa karıştırıcı bir sorunu çözmüş oldu.

Twitter kullanıcısı Tidux tarafından bildirildiği üzere, PS5 konsolunuzda bir oyunun PS4 sürümünü başlattığınızda bir uyarı penceresi açılıyor. Böylece kullanıcılar, PS4 sürümünü başlattıklarını bildiren uyarı sayesinde PS5 sürümüne geçiş yapabiliyor. Bu özellik oyunlarda yeni nesil performans arayan oyuncuların işini kolaylaştırıyor.

PS5 güncellemesi, oyunların yanlışlıkla PS4 sürümünü oynamanızı önlüyor

PS5 güncelleme

PlayStation 5 piyasaya sürüldüğünde bazı nesiller arası oyunlar varsayılan olarak PS4 sürümlerinde kaldı. Bu nedenle oyuncular farkında olmadan PS4 sürümlerini oynadı ve yeni nesil özelliklerin farkına varamadı. Oyunların PS4 sürümleri, PS5 sürümlerine göre yeterince göz alıcı görünmüyordu. Güncelleme bu tarz sorunları çözerek kullanıcıları doğru yönlendiriyor.

Xbox Smart Delivery, donanımınız için oyunların sürümünü otomatik olarak algılayıp doğru olanı indiriyor. Sony’nin çözümü, akıllı bir özellik olmasa da basit ve etkili olacaktır. Önceden, PS5’te doğru sürümü oynadığınızı onaylamak için ana ekrandaki oyun sayfasının yanındaki seçenekler menüsünden platformu doğrulamanız gerekiyordu. Yükseltmeler için yine aynı yolu izlemeniz gerekse de, artık PS4 sürümlerini oynadığınızı farkedeceksiniz.

Sony, Spider-Man: Miles Morales ve Sackboy: A Big Adventure dahil olmak üzere birinci parti oyunlarının bazılarında ücretsiz yükseltmeler sunuyor. Üçüncü parti geliştiriciler, yükseltme kararını bağımsız olarak veriyor. Ubisoft, tüm yeni nesil oyunlarında ücretsiz yükseltmeler sundu. EA de Çifte Fırsat ayrıcalığı ile ücretsiz yükseltme imkanı tanıyor.

yorum Yap