PS5 kupa videolarına oyuncuların sesini de kaydediyor

PlayStation 5 oyuncuları, yeni nesil konsolun özelliklerini keşfetmeye devam ediyor. PS5’in kupa kazanıldığında ekran görüntüsü yerine video kaydı yaptığını biliyorduk. Ancak kaydedilen video, kupa kazandığınız andan daha fazlasını içeriyor. Kupa videoları, oyuncuların o andaki ses kaydını da alıyor.

Bir Reddit kullanıcısı, kupa kaydının mikrofon sesini de içerdiğini gösteren bir video paylaştı. Demon’s Souls‘ta Tower Knight boss’unu öldürdüğü için kupa kazanan oyuncunun kupa videosunda, kazandığı andaki ses kaydı da yer alıyor. Aşağıda videoda ullanıcının boss’u kesmesinin ardından zafer çığlığı attığı duyuluyor.

Demon’s Souls PS5 kupa kaydının videosu:

First time Souls player. I didn’t realise that the PS5 records your microphone’s audio whenever you get a trophy. Whoops. from r/PS5

PlayStation 5 kupa kayıtlarında oyuncuların kupa kazandığı anın heyecanını duyabilmek güzel. Ancak sesinin kaydedilmesini istemeyen kullanıcılar, DualSense’in yerleşik mikrofonunu PS5’in “Ayarlar” bölümünden veya oyun kumandasının üzerindeki “Sessiz” düğmesine basarak devre dışı bırakabilirler. DualSense kontrol cihazındaki küçük turuncu ışık, mikrofonun kapalı olduğunu gösteriyor. Sadece mikrofonu değil, tamamen kupa kaydı alınmasını da önleyerek depolama alanından tasarruf sağlayabilirsiniz. Kupa videolarını PS5’in Ayarlar menüsünden kapatabilirsiniz.

PS5 küresel lansmanını yaptı ve birçok ülkede kısa süre içinde tükendi. Öyle ki konsol fahiş fiyatlarla karaborsaya düştü. Yeni nesil konsola gösterilen ilgi, üretimdeki kısıtlamalara rağmen satışların iyi gittiğini ortaya koyuyor. Sony, kısa süre önce PS5’in en iyi konsol lansmanı olduğunu açıklamıştı.

yorum Yap