PS5’teki indirme hatası, konsolu fabrika ayarlarına sıfırlayarak çözülüyor

Bazı PlayStation 5 kullanıcıları, yeni nesil donanımda indirmeyle ilgili bir hata bildiriyor. Sorun büyük ölçüde Call of Duty: Black Ops Cold War‘ı indirmeye çalışan oyuncularda görülüyor. Kullanıcılar oyunu PS5 konsollarına indirmeye çalıştıklarında, indirme sıraya alınsa da işlem beklendiği gibi başlamıyor.

Şimdiye kadar sorunu ortadan kaldırmak için tek bir çözüm ortaya atıldı. O da PS5 konsolunu fabrika ayarlarına sıfırlamak. Ancak bu işlem, cihazdaki her şeyi kaldırdığı için tam olarak ideal bir çözüm değil. IGN konsoldaki hatayı bildirdi ve en az üç çalışanının aynı indirme hatasıyla karşılaştığını belirtti.

PS5 hatası diğer bazı oyunlarda da görülüyor

Spider-Man: Miles Morales, PS5

Call of Duty: Black Ops Cold War, indirme sorunundan etkilenen tek PlayStation 5 oyunu değil. Hata aynı zamanda Demon’s Souls, Disney+ uygulaması ve Marvel’s Spider-Man: Remastered gibi oyun ve uygulamalarda da görülüyor. Konsolu fabrika ayarlarına sıfırlama önerisi ise Activision’dan geldi. Önerinin doğru bir çözüm olduğu doğrulansa da, içindeki bilgileri kaybedecek olmak can sıkan bir durum.

Sosyal medyada da birçok kullanıcı benzer sorunlar bildiriyor. Yani hatanın oldukça yaygın olduğu söylenebilir. Sony, hatanın çözümü için herhangi bir öneri sunmadı. Şimdilik PS5’inizi fabrika ayarlarına sıfırlamanın en iyi seçenek olduğu görülüyor. Eğer verilerinizi kaybetmeyi göze alıyorsanız konsolunuzu sıfırlamak en garantili çözüm. Sony, gelecekte yayınlayacağı güncellemelerle cihazdaki birçok sorunu çözecektir.

PlayStation 5 geçtiğimiz hafta ABD, Kanada, Japonya, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Kore ve Singapur’da piyasaya sürüldü. Yeni nesil konsol, 19 Kasım’da Türkiye dahil olmak üzere diğer tüm bölgelerde oyuncularla buluşacak. PS5, ülkemize disk sürücülü modelle gelecek ve 8.299 TL fiyat etiketine sahip olacak. PlayStation 5 Digital Edition modeli ise 2021’de gelecek.

yorum Yap