PS4 Uzaktan Oynatma özelliği Android cihazlara geliyor

PS4 Uzaktan Oynatma özelliği Android cihazlara geliyor
PlayStation 4 sistem yazılımı güncellemesi 7.00'nin bu hafta yayınlanması planlanıyor ve kullanıcıları memnun edecek yeni bir özellik getirecek. Güncelleme iki önemli noktaya odaklanıyor: PS4 için Parti özelliğini geliştirme...

PlayStation 4 sistem yazılımı güncellemesi 7.00'nin bu hafta yayınlanması planlanıyor ve kullanıcıları memnun edecek yeni bir özellik getirecek. Güncelleme iki önemli noktaya odaklanıyor: PS4 için Parti özelliğini geliştirme ve Android cihazlar için Uzaktan Oynatma (Remote Play) özelliği.

Parti Sohbet sistemi şu anda 8 arkadaşın birbiriyle sesli sohbet grubuna kaılmasına izin veriyor, ancak PS4 sistem yazılımı 7.00'den sonra bu sayı 16'ya yükselecek. Ayrıca PlayStation 4 uygulamasındaki ikinci ekran işlevini kullanan yeni bir metinden sese erişilebilirlik özelliği de var. Artık parti sohbetinin Parti Sohbetinde PS4'e bir telefon veya tablet gibi ikinci bir ekran olarak bağlanan herhangi bir cihazın metin göndermesini sağlayabileceksiniz. PlayStation uygulamasına metin yazabilecek ve yanıt olarak partiye sesli okuyabileceksiniz. Tüm bunların yanı sıra parti sohbeti özelliğinin hem ses kalitesini hem de ağ bağlantısını geliştirmek için bazı çalışmalar yapılıyor. Böylece kullanıcılar NAT türündeki hataları ve rastgele bağlantı kesilmeleri yaşamayacaklar.

Gelelim sabırsızlıkla beklenen Android cihazlar için Uzaktan Oynatma özelliğine. Şimdiye kadar bu özellik PC, PlayStation Vita, PlayStation TV, Apple cihazları ve Sony Xperia telefonlarıyla sınırlıydı. Artık 5.0 veya daha yüksek sürümdeki tüm Android telefonlar ve tabletler Uzaktan Oynatma özelliğini kullanabilecek. Ayrıca Apple sürümüne daha fazla özellik ekleniyor. Kullanıcılar ekran yönlerini kilitleyebilecek ve kontrol cihazını her zaman görüntüleyebilecekler. Son olarak hem Apple hem de Android cihazlara artık Bluetooth üzerinden DualShock 4 kontrol cihazı bağlanabilecek ve böylece PS4 Remote Play ile oyun keyfi daha küçük bir ekrana taşınabilecek.

Sony ayrıca Uzaktan Oynatma özelliğinin PS5'te de kullanılacağını belirtti. Yani PS4'te yapılan bu hamleyle yeni nesil konsol Android kullanıcılarına Uzaktan Oynatma seçeneği sunabilecek.

Kaynak: PlayStation Blog