PS4 Sistem Yazılımı Güncellemesi 8.00 Beta İçin Davetler Başladı

PS4 Sistem Yazılımı Güncellemesi 8.00 Beta İçin Davetler Başladı
PlayStation 5'in ufukta görünmesiyle birlikte uzun zamandır PS4'ün sistem yazılımı güncellemeleri yenilikler getirmiyordu. Artık sürüm numaraları heyecan vermiyor. Ancak PS4 sistem yazılımı güncellemesi 8.00 Beta için davetler...

PlayStation 5'in ufukta görünmesiyle birlikte uzun zamandır PS4'ün sistem yazılımı güncellemeleri yenilikler getirmiyordu. Artık sürüm numaraları heyecan vermiyor. Ancak PS4 sistem yazılımı güncellemesi 8.00 Beta için davetler başladı ve yeni sürüm, bazı özelliklere iyileştirmeler getiriyor.

Genellikle sistem yazılımı güncellemelerinde 7.00 sürümünden beri o klasik cümleyle karşılaşıyorduk: "Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansının kalitesini iyileştirir." Ancak PS4 sistem yazılımı güncellemesi 8.00 Beta, grup ve mesajlaşma sistemindeki iyileştirmelerin yanı sıra bazı hataları düzeltmeyi amaçlıyor.

PS4 Sistem Yazılım Güncellemesi 8.00 Beta neler getiriyor?

Parti ve Mesajlar

 • Bir parti başlatmak için artık yeni bir grup oluşturmayı veya mevcut bir grubu seçmeyi tercih edebilirsiniz. Yeni bir parti oluşturduğunuzda, grup sonlandırıldıktan sonra bile kaydediliyor. Daha önce oluşturduğunuz grubu seçerek aynı üyelerle yeni bir parti başlatabiliyorsunuz.
 • Artık grubunuzu parti ve mesajlarda kullanabilirsiniz. Parti için oluşturduğunuz bir gruba mesaj gönderebilir veya mesajlaştığınız bir grupla parti başlatabilirsiniz.
 • Parti sırasında ekrana artık mesajlar eklendi. Mesajları seçtiğinizde, grubunuzun üyeleri arasındaki mesajlaşmayı görebiliyorsunuz.
 • Partilerin genel/özel ayarları kaldırıldı. Partiye yalnızca grubun üyeleri katılabiliyor.
 • Artık parti ayarlarınızı, partiyi seçtiğinizde ekranda görüntülenen seçenekler menüsünden değiştirebiliyorsunuz. Parti bağlantı ayarlarınızı, parti ayarlarına eklenen [Parti Sesli Sohbet Bağlantısı]'nı seçerek yönetebiliyorsunuz.
 • Grup üyeleri mikrofonunuzun ne zaman susturulduğunu görebiliyor.
 • Artık engellemiş olduğunuz üyeler olsa bile partilere katılabiliyorsunuz. Engellediğiniz bir üyenin olduğu partiye katıldığınızda veya engellenen bir üye partiye katıldığında, bildirim alıyorsunuz. Sohbet sırasında birbirinizi duymuyorsunuz ve oynadığınız oyunu, Birlikte Oyna durumunuzu göremiyorsunuz. Ayrıca, engellenen üyelere, onları engellediğiniz bildirilmiyor.
 • PS4'te Birlikte Oyna oturumları artık bir parti sırasında başlatılamıyor. Çevrimiçi çok oyunculu oyunlarda, oyun içinde bir oturum başlatabiliyorsunuz.

Ebeveyn kontrolleri

 • Diğer oyuncularla iletişim kurma ve diğer oyuncular tarafından oluşturulan içeriği görüntüleme işlevleri birleştirildi. Artık iletişim ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler olarak görünüyorlar. Her iki ayar için de "İzin Verilmedi"yi seçtiyseniz, aynı ayar güncelleme sonrasında aktarılır.

Diğer

 • Tüm mikrofonları sessize alma işlevi, ses/cihazlar altındaki hızlı menüye eklendi. Bu ayar PS4'ünüze bağlı olan tüm mikrofonların sesini kapatıyor.
 • Artık Topluluk alanından parti oluşturamıyorsunuz. Bir partide grup oluşturmanız gerekiyor.
 • Artık Etkinlikler'de yeni bir etkinlik oluşturamıyorsunuz. Güncellemeden önce oluşturulan etkinlikler devam ediyor ve oyun geliştiricileri tarafından düzenlenen etkinlikler ve turnuvalar gerçekleşmeye devam ediyor.
 • Bazı özellikler için, ekranda görüntülenen içerik ve ekran tasarımı değişti.

Japonya'dan çok sayıda kullanıcı PS4 sistem yazılımı güncellemesi 8.00 Beta'ya davet edildiğini bildiriyor. Kodu alan oyuncular, 20 kişiyi betaya katılmaya davet edebiliyor. PS4'ün yeni sistem yazılımı denemeleri şimdilik sadece Japonya'da gerçekleşiyor gibi görünse de, yakında diğer bölgelere de açılacaktır.

PS4 sistem yazılımı 8.00 Beta hakkındaki tüm gelişmeleri sizlere bildireceğiz. Bu arada Sony'nin yeni nesil konsolu PlayStation 5 hakkındaki tüm haberlere buradan erişebilirsiniz.