PS4 dijital indirmeleri dünya internet trafiğinin %2.7'sini oluşturuyor

PS4 dijital indirmeleri dünya internet trafiğinin %2.7'sini oluşturuyor
İnternet artık günlük hayatımızın bir parçası ve birçok şey için kullanıyoruz. Evimizde sayısı hızla artan cihazlar da cabası. Mesafeler arasında iletişim kurmamız, en son haberleri takip etmemiz, oynadığımız oyunlar,...

İnternet artık günlük hayatımızın bir parçası ve birçok şey için kullanıyoruz. Evimizde sayısı hızla artan cihazlar da cabası. Mesafeler arasında iletişim kurmamız, en son haberleri takip etmemiz, oynadığımız oyunlar, izlediğimiz diziler ve daha birçok şey, bazen internette harcadığımız zamanla ilgili küçük çaplı tartışmalara girmemizi neden oluyor. Yakın zamanda yapılan bir çalışma, PS4 dijital indirmelerinin şaşırtıcı bir şekilde global internet trafiğinin %2.7'sini oluşturduğunu ortaya koyuyor.

Sandvine'ın verileri, PS4'te ne kadar veri indirildiği göz önüne alındığında sonuçlar daha da ilginç görünüyor. Oyunlar için dijital indirmeler ve bunları güncellemek için gelen yamalar, çevrimiçi çok oyunculu oyunlar, PS4 sistem güncellemeleri... Artık Red Dead Redemption 2 gibi oyunların yaklaşık 100 GB gibi boyutlara yaklaştığı ve dijital indirmelerin daha popüler hale geldiği bir dönemde konsolun neden listenin başlarında gösteren oldukça güçlü bir tablo.

PS4 Global İnternet Trafiği

Dünyanın dört bir yanındaki insanların interneti nasıl kullandıklarını gösteren oldukça ilginç bir istatistik. Netflix toplam global trafiğin %15'ini kapsayarak en üst sıraya yerleşti ve YouTube %11.4 ile üçüncü oldu. Oyun dosya boyutlarının sürekli olarak artması ve daha fazla oyun çıkması, her zaman çevrimiçi gereksinimlere ve yamalara sahip olmasıyla, muhtemelen PlayStation'ın yerinin global internet kullanımında yükseleceğini öngörebiliriz.

Peki siz bu %2.7'nin neresindesiniz? PS4 yüklemelerinizde dijital mi, yoksa kutulu içerik mi tercih ediyorsunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz.