PS3 sistem yazılımı güncellemesi 4.84 yayınlandı

PS3 sistem yazılımı güncellemesi 4.84 yayınlandı
Yıl 2019 ve hala PS3 hakkında konuşabileceğimizi kim düşünebilirdi? Sony önceki nesil sistemini unutmadı ve 4.84 sürümüyle yeni bir güncelleme yayınladı. [Ayarlar] > [Sistem Ayarları] yolunu izleyerek Sistem Bilgileri'nden...

Yıl 2019 ve hala PS3 hakkında konuşabileceğimizi kim düşünebilirdi? Sony önceki nesil sistemini unutmadı ve 4.84 sürümüyle yeni bir güncelleme yayınladı. [Ayarlar] > [Sistem Ayarları] yolunu izleyerek Sistem Bilgileri'nden en son sürümde olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz. İnternet üzerinden güncellemek isterseniz [Ayarlar] > [Sistem Güncelleme] öğesini seçin.

Son PS Vita güncellemesinde (3.70) olduğu gibi PS3 sistem yazılımı güncellemesi de yenilik sunmuyor. PlayStation'ın resmi web sitesine göre: "Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansının kalitesini iyileştiriyor."

Artık günümüzde PS4'ün PS3'ten 10 milyon daha fazla sattığı düşünülürse son güncellemenin cihaz ömrünü tamamlamaya yakınken önemli bir yenilik içermemesi şaşırtıcı değil. Sony muhtemelen PS3'ü birkaç yıl daha destekleyecek, ancak sistemin temelde öldüğünü söylemek yanlış olmaz.

Artık gelecek nesil donanımlara hazırlanıyoruz. Eğer Sony'nin yeni patenti doğru bir göstergeyse PS5 tüm PlayStation oyunları için geriye dönük olarak uyumluluk sunabilir. Ancak şimdilik kesinleşmiş bir şey yok ve daha fazlasını öğrenmek için bir süre daha beklememiz gerekecek.

Hala PS3 kullanıyorsanız sistem performansındaki bazı iyileştirmelerden yararlanmak için en son sistem yazılımı güncellemesini indirin.