PS Vita sistem yazılımı güncellemesi 3.73 yayınlandı

PlayStation Vita’nın üretimi durdurulmasına rağmen, Sony hala el konsolunu unutmadı. PS Vita bu yıl 4. sistem yazılımı güncellemesini aldı. Cihazın son güncellemesi Ağustos ayında yayınlanmıştı. Ancak güncellemeler artık korsan yazılıma karşı tasarlandığı için yenilik içermiyor. Yeni 3.73 sürümünde de özel bir değişiklik yok.

Yeni sistem yazılımı güncellemesi 3.73’ü indirmenizi öneririz çünkü PS Vita ve PlayStation TV için “sistem performansının kalitesini iyileştiriyor”. Diğer yandan yeni güncelleme Sony’nin el konsolunu destekleme konusunda kararlı olduğunu gösteriyor. Ne de olsa gelecek yıl PlayStation 5 piyasaya sürülecek ve şirketin odağı hızlı bir şekilde değişiyor.

PlayStation Vita üretiminin sona ermesi kullanıcıları üzecek bir hamleyi beraberinde getirmişti. Sony Mart ayı itibarıyla PlayStation Plus abonelerine ücretsiz PS Vita ve PS3 oyunları sunmayı bıraktı. O zamandan beri sadece iki adet PS4 oyunu sunuluyor.

Son olarak Ekim ayı PlayStation Plus oyunlarını kaçıranlar ya da yeni aboneler için hatırlatalım. The Last of Us Remastered ve MLB The Show 19 bu ayın yeni oyunları olarak açıklandı. Sony’nin en konsolu PS Vita hakkında gelecek haber ve güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz.

yorum Yap