PS Store’un kaldırılan İstek Listesi özelliği, PS5 mağazasında geri döndü

Sony, PlayStation Store’u masaüstü ve mobil cihazlarda yenilerken, mağazanın İstek Listesi özelliğini kaldırmıştı. En beğenilen özelliklerden birinin bu şekilde kaldırılması, kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmadı. Ancak İstek Listesi’nin PS5 ile geri döndüğü ve konsolun mağazasına gömülü olduğu bildiriliyor.

Sony kararından hızlı bir şekilde döndü ve kullanıcıların favori özelliği her zamankinden daha işlevsel görünüyor. Push Suqare tarafından paylaşılan aşağıdaki ekran görüntüsüne göre İstek Listesi simgesi, oyun sayfalarının sol üst tarafında, fiyat bilgisinin hemen yanına konumlandırılmış.

İstek Listesi özelliği PS5 mağazasında göründü:

PS Store, istek listesi, ps5

İstek Listesi eskiden olduğu gibi daha sonra almayı düşündüğünüz oyun veya DLC’leri eklemenize olanak tanıyor. Diğer yandan listeye eklediğiniz oyun ve içerikler hakkında güncellemeler almanızı sağlıyor. Örneğin, bir oyunu İstek Listenize eklemeniz halinde indirim yapıldığında bildirim alıyorsunuz. Ayrıca oyun çıktıktan sonra yayınlanan yeni içerikler için de bilgilendiriliyorsunuz.

PS Store, yeni tasarımıyla kullanıcıları çok fazla heveslendirmedi, ancak İstek Listesi özelliğinin dönüşü işlevsellik açısından doğru bir adım. Abonelikler daha iyi bir şekilde tanıtılıyor ve yenilikleri görmek de çok daha kolay. Sony, PS5 ile birlikte mağazayı yenileme yoluna gitti. Bu nedenle yeni oyunlara, koleksiyonlara, fırsatlara ve aboneliklere üst kısımda sade bir şekilde konumlandırıldı. Sony, İstek Listesi’ni muhtemelen PS Store web ve mobil sürümlerine de geri getirmeyi planlıyor.

PlayStation 5 hakkında her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yeni nesil konsolun piyasaya sürülmesiyle birlikte gölgede kalan tüm ayrıntılar ortaya çıkacak. PS5 ülkemizde disk sürücülü versiyonuyla 19 Kasım’da satışa sunulacak ve 8.299 TL‘lik fiyat etiketine sahip olacak. Daha ucuz bir seçenek olan Digital Edition modeli, 2021 yılında çıkacak. Gelecek haber ve duyuruları buradan takip edebilirsiniz.