PS Store bölgesi artık Avrupa’da değiştirilebiliyor

Kısa bir süre önce paylaşılan bir Reddit yazısında, oyuncuların artık Avrupa ülkelerinde bulundukları takdirde PS Store bölgelerini değiştirebildiklerine dikkat çekti. Bu değişikliğin ne zaman yapıldığı bilinmese de seçeneğin bölgedeki hesaplar için geçerli olduğunu doğrulandı.

Konsolda PlayStation Store sayfasını açtıktan sonra soldaki menüde Mağaza Bölgesi (Store Region) altında, aşağıdaki resimde olduğu gibi Ülke/Bölge ve Dil seçeneği yapılabiliyor. Birleşik Krallık’ta yapılan değişiklikte şu ülkelere taşıma yapılabiliyor: Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, İzlanda, Kıbrıs, Macaristan, Lüksemburg, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan.

PS Store bölge değiştirme

İsviçre kendi PlayStation Store sayfasına sahip olmasına rağmen listede yer almıyor. Bir ResetEra kullanıcısı, ülkenin Avrupa Ekonomik Alanı’nda (AEA) olmadığı için bu değişikten yararlanamayacağı konusunda teorik bilgi paylaştı. Bu durum, ülkemizin de listede yer almamasını açıklıyor.

PS4 kullanıcıları tercih ettikleri bölgelerde birden fazla PS Store hesanbı oluşturabilseler de, PS Store menüsünü kullanarak ülkeyi basitçe değiştirebilme seçeneğinin gelecekte daha büyük bir ölçekte gerçekleştirilmesini umuyoruz.

Avrupa’da yaşayan okurlarımız PS Store bölgesini değiştirebilme özelliği konusunda bilgi sahibi ise yorumlarda belirtebilirler.

yorum Yap