Project Sense, PS Vita için geliştirilen son oyun olabilir

Project Sense: A Cyberpunk Ghost Story‘nin geliştiricisi ProjectSenseDev oyunun son PS Vita yapımı olabileceğini iddia etti.

Fatal Frame ve Clock Tower gibi oyunlardan esinlenen Project Sense, geçtiğimiz yıl Kickstarter’da başarıyla finanse edildi ve 2020’nin başlarında PlayStation 4 ve PS Vita’ya gelecek. Geliştirici oyunun çıkış tarihiyle ilgili olarak yayınladığı yeni Kickstarter güncellemesinde Sony’nin gelecek yılın başlarında PS Vita için oyun üretimini sonlandıracağını ve platforma gelen son oyun olabileceklerini belirtti.

Stüdyo güncellemenin bir bölümünde: “Geliştirme süreci çok iyi gidiyor mümkün olan en iyi oyunu, en iyi şekilde sunmak istiyoruz. Birkaç ayı daha var. Vita sürümünü merak edenler için bildiğimiz kadarıyla iyi gidiyor ve ucu ucuna yetişecek. Sony’deki geliştirici / yayıncı panomuzdan erişebildiklerimize göre final yapacağız. PS Vita’da yayınlanan son oyun biz olabiliriz!” ifadelerine yer verdi.

Şu anda bu sonlandırmanın fiziksel sürümleri mi, dijital sürümleri mi yoksa her ikisini de mi kapsadığı açık değil. bildiğiniz gibi PS Vita için fiziksel kartuş üretimi çoktan sona ermiş ve Limited Run Games gibi birçok yayıncı planladıkları projeleri iptal etmek zorunda kalmıştı. PS3 ve PSP dijital oyunları hala kaydedilebiliyor ancak Sony çok yakında tüm PS Vita faliyetlerini erdirebilir.

Daha fazla bilgiye sahip olduğumuzda okuyucularımızı haberdar edeceğiz. Gelecek güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz.

Project Sense: A Cyberpunk Ghost Story, 2083’te Hong Kong’da geçen bir 2.5D oyun. Hikayenin kahramanı doğaüstü bir korku girdibına kapılan, Mei Lin Mak adında genç bir kadın ve gerçekliği sorgularken asırlık bir gizemi çözmesi gerekecek. Oyunun hikayesi Çin folklorundan ilham alıyor ve aynı zamanda endüstriyel bir geleceği de keşfetmemize izin verecek.

yorum Yap