PlayStation web sitesine PS4 ve PS5 için Oyun Kütüphanesi eklendi

PlayStation web sitesine PS4 ve PS5 için Oyun Kütüphanesi eklendi
Geçen hafta PlayStation Store'un web ve mobil sürümlerinin yakında büyük bir değişime hazırlandığı ortaya çıktı. PS3, PSP ve PS Vita oyunları 19 Ekim'den itibaren artık mağazanın web ve mobil sürümleri üzerinden satın...

Geçen hafta PlayStation Store'un web ve mobil sürümlerinin yakında büyük bir değişime hazırlandığı ortaya çıktı. PS3, PSP ve PS Vita oyunları 19 Ekim'den itibaren artık mağazanın web ve mobil sürümleri üzerinden satın alınamayacak. Şimdi de PlayStation web sitesinde daha fazla değişiklik yapıldığı ortaya çıktı.

PlayStation'ın web sitesine oyuncuların PS4 ve PS5'te oturum açarak satın aldıkları ve oynadıkları içerikleri filtreleyebildikleri bir Oyun Kütüphanesi sayfası eklendi. Oyun kütüphanesine şu anda library.playstation.com sayfasından erişilebiliyor. Oyun Kitaplığı sayfasında Satın Alınanlar, Oynananlar, İndirilenler, PS Plus ve PS Now olmak üzere toplam 5 sekme bulunuyor. Ekranın sol tarafında, Tümü, PS4 ve PS5 seçeneklerini içeren bir filtre yer alıyor.

PlayStation Oyun Kütüphanesi PS3 ve PS Vita oyunlarını içermiyor

PlayStation oyun kütüphanesi

Oyun Kütüphanesi filtresinde PS3 ve PS Vita seçenekleri yer almıyor. Bu da Sony'nin yakında bu platformlara ait içerikleri PlayStation'ın web ve mobil mağazalarından kaldırmayı planladığının bir başka kanıtı. Yine de oyuncuların PS3 ve PS Vita içeriklerine konsol mağazasından erişebileceklerini hatırlatalım.

"Satın Alınanlar" sekmesi altındaki bir oyuna tıklamak, kullanıcıları doğrudan oyunun PlayStation Store sayfasına götürüyor. Oynananlar sekmesi ise oynanan içeriklerin listesinden oluşuyor ve kullanıcıların macerada yer aldığı son tarihi gösteriyor. Kütüphaneden mağazaya geçiş genelde sorunsuz çalışıyor. Ancak bazen sayfada bazı aksaklıklar görülebiliyor.

Elbette Oyun Kütüphanesi'nde yer alan PS5 filtresi şimdilik işlevsiz ancak yeni nesil konsolun lansmanı yaklaşıyor. PlayStation 5 ilk olarak 12 Kasım'da ABD, Japonya, Avustralya, Kanada, Meksika, Yeni Zelanda ve Güney Kore'de piyasaya sürülecek. Ardından ertesi hafta 19 Kasım'da Avrupa, Orta Doğu, Güney Amerika, Asya ve Güney Afrika'ya gelecek. Yeni nesil konsol hakkındaki tüm haber ve duyurulara buradan göz atabilirsiniz.