PlayStation Partner Awards 2020 etkinliğinin tarihi duyuruldu

Sony, 1994’ten bu yana yıl boyunca Japonya ve Asya bölgesinin en başarılı oyunlarını PlayStation Awards etkinliğinde ödüllendiriyordu. Ödül töreni 25. yıl dönümünde PlayStation Partner Awards adıyla gerçekleşecek ve birkaç yeni ödülle karşımıza çıkacak.

PlayStation Partner Awards, 3 Aralık Perşembe TSİ 13:00’te gerçekleşecek. Etkinlik, PlayStation Japonya YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak. Jon Kabira ve Hatsune Matsushima tarafından sunulacak olan ödül töreni daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşmak için İngilizce altyazılı olarak verilecek. Sony, PlayStation Blog‘da ödül kategorilerini paylaştı.

PlayStation Partner Awards 2020 ödül kategorileri:

Büyük Ödül

Japonya / Asya bölgelerinde geliştirilen ve Ekim 2019 ile Eylül 2020 tarihleri arasında dünya çapında en yüksek satış rakamlarına ulaşan ilk 3 oyuna veriliyor.

Partner Ödülü

Japonya / Asya bölgesinde geliştirilen ve Ekim 2019 ile Eylül 2020 arasında kayda değer etkinlik sonuçları (oyuncu sayıları, satışlar vb.) ile dünya çapında en üst sıralarda yer alan oyunlara veriliyor.

Özel ödül

  1. Japonya / Asya bölgesi dışındaki içerik üreticileri tarafından geliştirilen ve Ekim 2019’dan Eylül 2020’ye kadar bölgede en yüksek satışlara ulaşan oyunlar.
  2. Japonya/Asya bölgesinde Ekim 2019’dan Eylül 2020’ye kadar dünya çapında en yüksek satış rakamlarına ulaşan ve SIE Worldwide Studios ile birlikte geliştirilen oyunlar.

Yukarıdaki ödüller için toplanan veriler, hem kutulu hem de dijital satışları içeriyor. Dijital satışlar PlayStation Store tarafından toplanan verilere göre hesaplanıyor. Ayrıca ek içerik ve dijital oyun içi para birimi satışları da dikkate alınacak. PlayStation Partner Awards 2020 etkinliğini 3 Aralık’ta sitemiz üzerinden yayınlayacağız. Takipte kalın!