PlayStation’ın Kupa seviyelendirme sistemi değişiyor

PlayStation’ın Kupa sistemi oldukça köklü bir değişim geçiriyor. Ödül avcıları endişelenmesin, mevcut PlayStation Kupa verileri aynen kalacak. Ancak Kupa simgeleri, seviye sayısı ve seviyelendirme sistemi daha farklı olacak. Değişikliklerin bölgemizde yarın uygulanması bekleniyor.

Şu an itibarıyla Kupa seviyesi 1-100 arasında değişiyor. Değişiklikle birlikte bu aralığın 1-999‘a çıktığını göreceğiz. Mevcut Kupa seviyeniz, yeni sistemin gelişiyle birlikte güncellenecek. Yeni seviyelendirme, sahip olduğunuz tüm Kupalara göre yapılacak. Örneğin, şu anki Kupa seviyeniz 12 ise, yeni seviyeniz en düşük 200 civarında olacak. PlayStation Blog‘a göre Kesin seviye, elde ettiğiniz ödüllerin sayısına ve derecesine bağlı olacak. Kazanılmış Kupalarda veya Kupa açma gereksinimlerinde herhangi bir değişiklik olmayacak.

PlayStation Kupalarının hesaplanma şekli daha optimize edilmiş ve faydalı olacak. Erken seviyelerde, oyuncular daha hızlı ilerlerken, seviyeler tutarlı bir şekilde artacak. Platin Kupaların değeri de artacak, çünkü seviye ilerlemelerine daha fazla katkıda bulunacak. Sony farklı seviye değerlerini güncellenmiş tasarımları blogunda gösterdi. Bronz ve Altın Kupalar artık daha ayırt edilebilir olacak.

PlayStation Kupa seviye simgelerinin yeni tasarımları ve seviyelendirme

PlayStation Kupaları

PlayStation 5 ve PlayStation App’teki kupa seviyesi simgesi, genişletilmiş bir seviye aralığı ile daha sonraki bir tarihte güncellenecek. Şu anda Kupalar simgesi yıldız içinde kupa olan tek bir tasarıma sahip. Ancak seviyeye bağlı farklı tasarımlar yukarıdaki gibi olacak. Kupa seviyelendirmesi de şöyle olacak:

  • Bronz: 1 – 299. seviyeler
  • Gümüş: 300 – 599. seviyeler
  • Altın: 600 – 998. seviyeler
  • Platinum: 999. seviye

PlayStation Kupalarının kendi içindeki simge farklılıkları, seviye atlamaya ne kadar yakın olduğunuzu göstermek için tasarlandı. Alışmak biraz zaman alacak, ancak değişiklikler daha ayırt edici oldu. Ayrıca PS3 ve PS4’te kazanılan her ilerleme, PS5‘e sorunsuz şekilde aktarılabilecek.

yorum Yap