PlayStation Gear Store Avrupa’da yeniden hizmete açıldı

PlayStation Gear Store, bir yılı aşkın süredir Avrupa’da kullanılamıyordu. Mağaza, uzun süren bekleyişin ardından yeniden hizmete girdi. Artık belirli Avrupa ülkelerindeki oyuncular, lisanslı PlayStation ürünlerini ve yeni Horizon Raw Materials serisinden ürünleri satın alabiliyor.

PlayStation Gear Store, 2020 yılının başında Black Friday indirimlerinin sona ermesinin ertesi günü Avrupa’daki kullanıcılara kapandı. Sony, kararın arkasındaki sebebi açıklamadı. Mağaza yaklaşık 13 ay sonra Almanya, Avusturya, Fransa, İngiltere, İrlanda, İtalya, İspanya’da yeniden açıldı. Avrupalı PlayStation severler, artık sevdikleri oyunlardan esinlenen birçok ürünü satın alabiliyor.

PlayStation Gear Store, sevilen oyunların lisanslı ürünlerini satıyor

PlayStation Gear Store, Horizon Forbidden West

PlayStation Gear Store’da giyim, sırt çantaları, kupalar, su şişeleri, figürler ve PlayStation logolu duvar lambası dahil olmak üzere çok çeşitli lisanslı ürünler sunuluyor. Ayrıca God of War, The Last of Us, Horizon Forbidden West ve Ghost of Tsushima gibi oyunların yanı sıra PS5 temalı ürünler de yer alıyor. Mağazada yapılan 75 sterlin/90 euro üzerindeki alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatı var. Son olarak sitenin e-posta listesine kaydolanlara ilk siparişlerinde %15 indirim uygulanıyor.

PlayStation Gear Store, Avrupa ülkelerinin yanı sıra ABD, Belize, Bolivya, Kanada, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Ekvador, El Salvador, Guatemala, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru ve Uruguay‘da kullanılabiliyor. Bu bölgelerde Bloodborne, Uncharted ve Ratchet & Clank gibi diğer oyun serileri de dahil olmak üzere geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Bu ürünlerin Avrupa’da da satışa sunulup sunulmayacağına dair bir bilgi yok.

PlayStation Gear Avrupa mağazasına buradan erişebilirsiniz. Oyunculara yönelik bu tür hizmetlerin bir gün ülkemize de uğraması dileğiyle…