PlayStation, konsolları çökerten mesaj sorununa çözüm önerdi

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, PlayStation kullanıcıları konsolları mesaj yoluyla çökerten kötü amaçlı saldırıyı bildiriyordu. Oyuncular belirli bir karakter kombinasyonuyla gönderilen mesajın konsollarını kullanılamaz hale getirdiğini iddia ettiler. Hata konsolları fabrika ayarlarına sıfırlamaya zorladı ve “mesajı mobil uygulamadan silme” çözümü bile onları koruyamadı. Oyuncuların kendilerini korumaları için bilinen tek yol, mesaj ayarlarını özel olarak ayarlamaktı.

PlayStation Destek hesabından çözüm geldi

PlayStation, İngiltere destek hesabından sorunun beş dakikadan daha kısa sürede çözülebileceğini iddia eden bir tweet paylaştı.

Tweet’e göre, saldırı etkilenen konsolları aslında kullanılamaz hale gelmiyor, bunun yerine onları “çökme döngüsüne” sokuyor.

Bazı oyuncular, PS mobil uygulaması aracılığıyla mesajı silmeyi ümit ederek doğru yolu seçtiler, ancak oyuncuların konsolları normale döndürmeleri için “Güvenli Mod”a geçmesi ve 5. seçeneği (“Veritabanını Yeniden Oluştur”) kullanmaları gerekiyor.

PSN mesajı

Sony, sorun hakkında henüz tam bir açıklama yapmadı ve bu tweet şimdiye kadar elimizdeki tek resmi çözüm. Tamamen giderilene kadar PlayStation mesajlarınızı özel olarak ayarlamak akıllıca olabilir ve zora girerseniz Sony’nin tweet’indaki talimatları izleyin.

Sony dün yaptığı açıklamada“Durumun farkındayız ve bu sorunu çözmek için bir sistem yazılımı güncellemesi planlıyoruz.” diyerek sorunu çözeceğini belirtmişti.

yorum Yap