PlayStation 5, kutulu oyunları çevrimdışı olarak oynatabilecek

PlayStation 5 önümüzdeki ay ülkemiz de dahil olmak birçok bölgede oyuncularla buluşacak. Sony artık kartlarını açık oynuyor ve yeni nesil konsolu hakkında düzenli olarak bilgiler paylaşıyor. Sony Interactive Entertainment’ın platform ve planlama yönetiminden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Hideaki Nishino, PS5’in oyunların fiziksel kopyalarını çevrimdışı oynamaya izin vereceğini doğruladı.

Disk sürücülü PlayStation 5 modeli, tıpkı PS4 gibi çok oyunculu bir oyun olmadığı sürece yamaların indirilmesini ve kurulmasını zorunlu kılmayacak. Dolayısıyla çevrimiçi deneyimler yerine çevrimdışı tek oyunculu oyunları tercih ediyorsanız doğrudan oynayabileceksiniz. Tamamen çevrimiçi bileşenlere sahip kutulu oyunlar dışında internet bağlantısına ihtiyacınız olmayacak.

Sony, PlayStation 5 konusunda birçok kararı geliştiricilere bırakıyor

PlayStation 5, PS5, ön sipariş

Hideaki Nishino’nun çevrimiçi gereksinimler konusunda sadece Sony adına konuştuğunu belirtmekte fayda var. Sony, sürüm yükseltme gibi belirli kararları oyun geliştiricilerine bırakıyor ancak kullanıcıların tek oyunculu bir oyun oynarken bile internet bağlantısına sahip olmasını gerektiren stüdyolar var. Konsolda PS5’e özel olan Godfall’un arkasındaki geliştiriciler, oyuncuların solo oynarken bile çevrimiçi olmaları gerektiğini duyurmuştu. PlayStation Topluluğu karara tepki gösterse de bu uygulama yeni bir şey değil. Yine de Sony’nin duruşu oyuncular için iyi haber.

PlayStation 5 kullanıcı deneyimi hakkında da konuşan Nishino, arayüzün oyuncuların oyunlara daha kolay ve daha hızlı girmesine odaklandığını belirtti. Nishino, “Bunu gerçekten önemsiyoruz, bu bir yatırım. Çocuklarımla oynayabilirim, eşimle oynayabilirim ama oyun oynamak istiyorum. Bu çok büyük bir yatırım ve hayatımın bir parçası.” diye ekledi. PS5’in kullanıcı arayüzünü gösteren videoyu buradan izleyebilirsiniz. Kullanıcı deneyimi videosundaki Killzone detayı da dikkat çekmişti. Belki de Sony seriyi yeniden canlandırmayı düşünüyor olabilir.

PlayStation 5 hakkındaki tüm haber ve duyurulara buradan erişebilirsiniz. Yeni nesil konsollar PS5, Xbox Series X ve Xbox Series S’in tüm teknik özelliklerine buradan göz atabilirsiniz.

yorum Yap