PlayStation 5 Dijital Sürüm’ün Türkiye fiyatı açıklandı

PlayStation 5, Kasım ayında dünyanın birçok bölgesiyle aynı anda ülkemize geldi. Ancak yeni nesil konsol sadece disk sürücülü standart versiyonuyla satışa sunuldu. Uzun süren bekleyişin ardından daha uygun fiyatlı PlayStation 5 Dijital Sürüm, Şubat ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

PlayStation Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre PlayStation 5 Dijital Sürüm yakında 5.999 TL fiyat etiketiyle satılacak. Dijital sürüm, standart modelle neredeyse aynı donanım özelliklerine sahip. Sadece cihaz üzerinde Ultra HD Blu-ray disk sürücüsü bulunmuyor. Ayrıca vergi indiriminin ardından 7.499 TL bandına inen (her ne kadar stok olmasa da) standart PS5’e göre daha uygun fiyatlı olduğu söylenebilir.

PlayStation 5 Dijital Sürüm şu anda önde gelen teknoloji mağazalarında ve çevrimiçi alışveriş sitelerinde stokta görünmüyor. Ancak yakında satışa sunulmaya başlayacaktır. Yeni nesil konsollar, tedarik kısıtlamaları nedeniyle sınırlı sayılarda satışa sunuluyor. Standart PS5, Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede karaborsaya düşmüştü. Dijital Sürüm de daha uygun fiyatıyla aynı kaderi paylaşabilir.

Eğer PS5 Dijital Sürüm almayı düşünüyorsanız, stokları takip ederek elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Konsolun 5.999 TL’lik fiyat etiketi Türkiye’deki birçok oyuncunun ilgisini çekecektir.

PlayStation 5 Dijital Sürüm özellikleri:

PlayStation 5 Dijital Sürüm, standart modelle aynı şekilde AMD Zen 2 mimarisine dayanan 3.5 GHz saat hızına sahip 8 çekirdekli bir işlemci barındırıyor. Görüntü tarafında özel RDNA 2 mimarisi üzerine inşa edilen 10.3 teraflop’luk bir grafik işlem birimi (GPU) yer alıyor. Ayrıca 16 GB GDDR6 RAM ile yüksek bellek kapasitesine sahip. Yeni nesil konsol maksimum 4K 120 FPS performansa ulaşırken, 8K’ya kadar çıkış verebiliyor. Diğer yandan depolama tarafında adından sıklıkla söz ettiren özel NVMe SSD var. Bu ultra hızlı disk sürücüsü, yükleme ekranlarını neredeyse ortadan kaldırıyor.

PS5’in en önemli yeniliklerinden biri DualSense kontrol cihazı. Oyun kolu, dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetik düğmeleriyle sürükleyici bir oyun deneyimi sunuyor. Tempest 3D ses teknolojisi de, kontrol cihazı ile birlikte oyunlarda gerçekçiliği ön plana çıkarıyor. Kısaca PS5 Dijital Sürüm, disk sürücülü modelde olduğu gibi tüm yenilikçi özellikleri barındırıyor. Sadece oyunların, PlayStation Store üzerinden dijital sürümlerini satın almanız gerekiyor.

Son olarak, Sony ve Microsoft’un piyasaya sürdüğü tüm yeni nesil konsol modellerinin özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca PlayStation Plus abonesi olan PS5 kullanıcılarına özel olarak sunulan PS Plus Koleksiyonu ile ilgili tüm detayları buradan inceleyebilirsiniz.

yorum Yap